Twitter’da Bu Video Senin Bulunduğun Yerde İzlenemiyor Ne Demek?

Bu video senin bulunduğun konumda izlenemiyor nedir, ne anlama geliyor? Twitter’da karşılaşılan “bu video senin bulunduğun konumda izlenemiyor ne demek?

Bu Video Senin Bulunduğun Yerde İzlenemiyor Ne Demek?

Twitter, bazı videolarda kullanıcıların izleme parametresinde bulunulan konumun geçerli olduğunu varsaymaktadır. Maç yayınları, canlı yayınlar ya da telife konu olabilecek türdeki videolar, yabancı başka ülkelerden izlenemez. Örneğin Almanya’da yayın yapan bir kanalın video görüntüleri, telif hakları nedeniyle Almanya dışında başka bir ülkeden izlenemez.

Twitter, bu gibi hallerde video oynatımına müsaade etmeyerek siyah bir ekran çıkartır ve bu siyah ekranda “bu video senin bulunduğun konumda izlenemiyor” ibaresi yer alır. Yukarıda da belirtildiği gibi bu hata başka herhangi bir teknik sebepten kaynaklanmayıp videonun telife konu olmasından dolayı başka ülkelerdeki kullanıcılar tarafından izlenme seçeneğine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu gibi durumlarda Twitter kullanıcıları, time’a düşen videoları izleyemez. Bunun için benzer içerikli videoları, Türkiye’de yayın hakkı bulunan bir kuruluşun videosundan izleyebilirler. Burada da telife düşmemek için görüntülerde kırpmalar ve logo, banner, kaplama gibi işaretler ekranın muhtelif yerlerine eklenir.

Görsel kaynak: bbc.co.uk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber