Bugün Bayram mı?

Bugün bayram, peki her müslüman bugünü neşeyle karşılayabiliyor mu? Bugün aklımın ucunda hep bir düşünce, tüm çocuklar bugün cicilerini giyip, el öpüp şeker yiyebildi mi? Ağlıyor Arakan, Suriye, Halep, Filistin, Gazze, Doğu Türkistan…….. Sayamıyorum; yapılan işkenceleri, eziyetleri, ölümleri, tecavüzleri, yaşlı gözleri, duyulmayan haykırışları.

İlginizi Çekebilir:  Modern Tesettür

Neden? Soruyorum, neden? Bunları yapan da bir zamanlar ufacık, masum bir bebekti. Nasıl böyle bir caniye dönüştü? Bir insan başka bir insana bu zulmü nasıl yapar, inanın aklım almıyor.

Ellerimiz kalkıyor semaya, dualarımız ulaşıyor Yaradana: “Rabbim, bütün kardeşlerimize yardım et, zulmü durdur, kötülere cezasını bu dünyada da ver çünkü bizim izlemeye yüreğimiz dayanmıyor, biz tüm dünyanın sessizliğine anlam veremiyoruz.”

İlginizi Çekebilir:  Görgü Kuralları: Yere Tükürmeyin

Susmayın, dünyanın bütün çocukları gülene kadar, bayramlara mutlu uyanıp, el öpüp, şeker toplayıp et yiyene kadar susmayın. Çocuklar ölmeyene kadar, anne babasının ölümünü izlemeyene kadar, çocuklar çocuk kalıp o yaşta büyümek zorunda kalmayana kadar, ne olur susmayın.

Bir gün bütün müslümanların bayram yapabilmesini diliyor, hepinizin bayramını kutluyorum. Merhametini kaybetmeyen insanlar olarak öleceğimizi umuyor, sevgi ve dua ile diyorum.

İlginizi Çekebilir:  Bu Memlekette Çoktandır Önemini Kaybetmiş Kavramlar

Zeynep Acar

Öğretmen&kendince yazar

One thought on “Bugün Bayram mı?

  • Nisan 30, 2018 tarihinde, saat 5:40 pm
    Permalink

    Keşke demek hiç bu kadar masum olmamıştı. Kalbinize sağlık 👏

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara