Buket Güler Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli? Evli mi?

Buket Güler kimdir ve nerelidir? CNN Türk ekranlarında hafta içi her gün saat 19.00’da ana haberleri sunan güzel ve başarılı sunucu Buket Güler nereli?

Buket Güler Kimdir?

1983 yılında Ankara’da doğan (36 yaşında) Buket Güler, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamış ve ardından yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi‘nde ‘uluslararası ilişkiler” üzerine yapmıştır.

Gazetecilik mesleğine üniversitenin ilk yıllarında başlayan Buket Güler, Hürriyet Gazetesi Dergi Grubu‘nun Ankara haber merkezinde çalışmaya başladı. Muhabir olarak kariyerine başlangıç yapan Buket Güler, Hürriyet Gazetesi‘nin ekleri ve TEMPO Dergisi‘nde birtakım özel haber ve röportajlar yaptı ve daha sonra TRT Türk kanalının yayın hayatına başlaması ile televizyon haberciliğine adımını attı. Bu kanalda ‘Dünyamız Detay’ ve ‘TRT Dünya Gündemi‘ isimli programları sunan Buket Güler, daha sonra HaberTürk‘e transfer oldu. 9 yıl çalıştığı TRT’den Eylül 2016’da HaberTürk‘e geçen Buket Güler, burada 2 yıla yakın görev aldıktan sonra CNN Türk‘te kariyerine devam etti.

İyi derecede İngilizce bilen Buket Güler, sunmuş olduğu haberlerde ele aldığı insanların hayat hikayelerini kaleme alıyor. Buket Güler’in hayali arasında bu insanların hayat hikayelerinin yer aldığı bir kitap yazmak.


TRT Türk’te yaptığı programlar ve sunduğu haberlerde hızlı bir konuşma tarzına sahip olan sunucu, CNN Türk’te ise daha önce sunuculuk yaptığı diğer kanallara göre daha hızlı konuşuyor. Başarılı sunucunun hızlı konuşması ise zaman zaman kelimeleri birbiri ile karıştırmasına neden oluyor. Öte yandan güzel sunucu, geçtiğimiz aylarda ise CNN’de ana haber açılışında ‘HaberTürk’e hoşgeldiniz’ diyerek bir gafa imza atmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.