Buket Önyürü Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu Kaç? Evli mi?

Buket Önyürü kimdir, nereli ve kaç yaşında, doğum tarihi ne, evli mi bekar mı, boyu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin biyografisini ve bazı medya organlarında görevli sunucu ve muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Buket Önyürü’den söz edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Selda Hasret Arslan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Buket Önyürü Kimdir?

  • Sunucu.

1974 yılında Ankara’da dünyaya gelen Buket Önyürü, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. 23 yılı aşkın müzecilik yapan Buket Önyürü, Hacettepe Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi almıştır. Önyürü, yüksek lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi’nde Müze Pedagojisi üzerine yapmıştır.

Bir süreliğine ilkokul öğretmeni olarak görev yapan Buket Önyürü, ardından da Doğa Tarihi Müzesi’nde arkeolog olarak görev yapmaya başlamıştır. Müzecilik üzerine pek çok projede aktif görev üstelenen Buket Önyürü, zamanla müze küratörü ve halkla ilişkiler yöneticisi olarak çeşitli görevler de üstlenmiştir. Business Channel’da Yaşama Dair programını sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Masumlar Apartmanı Neriman Kimdir? Gerçek Adı Ne? Kaç Yaşında? Instagram Hesabı

Buket Önyürü ile İlgili Aramalar

Google’da Buket Önyürü ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Buket Önyürü kimdir Buket Önyürü evli mi Buket Önyürü eşi Buket Önyürü eski hali, Buket Önyürü vikipedi Buket Önyürü ekşi, buket önyürü kaç yaşında

İlginizi Çekebilir:  Instagram Fenomeni Melis Sarı Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara