Biyografi

Burak Kural Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Hangi Takımlı?

Burak Kural kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takını tutuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı spor yorumcularının yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Burak Kural’dan söz edeceğiz.

Burak Kural Kimdir?

  • Spor yorumcusu.

Tam adı Muhammed Burak Kural’dır. 11 Mayıs 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Burak Kural, spor yorumcusu ve gençlik gelişim şef scout’u olarak bilinmektedir. Sportif kariyerinin yanı sıra A Spor’da da spor yorumcusu olarak görev yapmaktadır. Ağustos 2019 – Şubat 2020 arasında Bozüyük Vitra’da yardımcı antrenör olarak görev yapan Burak Kural, Şubat 2020 ile Haziran 2020 arasında Erbaaspor’da maç analisti olarak çalışmıştır. Kasım 2020 ile Haziran 2021 tarihleri arasında Çorum FK’da yine maç analisti olarak görev almıştır. Burak Kural, son olarak Gözetepe’de Ağustos 2021 ile Haziran 2022 arasında gençlik scout şefi olarak çalışmıştır. Burak Kural, UEFA B lisans sahibidir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Burak Kural, aynı zamanda A Spor ekranlarında yayınlanan ”Skorbord” adlı spor programında yorumcu olarak görev yapmaktadır. Hangi takımlı olduğu konusunda net bir bilgi ya da Kural’ın bizzat bir ifadesi bulunmamaktadır. Spor yorumcusu Burak Kural hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • transfermarkt.com.tr, Muhammed Burak Kural, erişim tarihi: 10 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.