Biyografi

Osman Tomakin Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Osman Tomakin kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasetçilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Osman Tomakin’den söz edeceğiz.

Osman Tomakin Kimdir?

  • Siyasetçi.

1992 yılında Kadıköy’de dünyaya gelen Osman Tomakin, aslen Orduludur. Lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Osman Tomakin, siyasi kariyerine 2012 yılında AKP İstanbul Gençlik Kolları Halkla İlişkiler biriminde başlamış; sonrasında bölge yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2014’te İl Gençlik Kolları Seçim İşleri Birimi’nde göreve başlayan Osman Tomakin, sonrasında İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015’te Seçim İşleri 1. Bölge Başkanlığı görevlerinde bulunmuş; 2018’de Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler birim başkanlığından sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini ifa etmiştir. Osman Tomakin, bu zamana kadar birçok kurum ve kuruluşta görev yapmıştır. Orta düzeyde İngilizce bilen Osman Tomakin, evlidir. Osman Tomakin, AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesdir.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Osman Tomakin, siyasi çalışmalarına Adalet ve Kalkınma Partisi bünyesinde devam etmektedir. Tecrübeli siyasetçi Osman Tomakin hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • yeniakit.com.tr, Osman Tomakin, erişim tarihi: 17 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.