Bursalı Mucit Cemal Açar Kimdir? Asıl Mesleği Nedir?

Özellikle YouTube ve Facebook’ta “Cemal Açar” ismiyle açtığı kanallarla dikkatleri üzerine çeken Cemal Açar kimdir? Asıl mesleği ne? Bursalı mucit Cemal Açar Kimdir?

Cemal Açar Kimdir?

Facebook ve YouTube kanallarından takipçilerine keyifli anlar yaşatan Cemal Açar, bir marangoz fakat uzman olduğu konu geri dönüşüm. Hiç olmaz, bitmiş denilen malzemelerden mükemmel işler çıkaran Cemal Açar, bu sayede geniş bir kitleye hitap edecek konuma ulaşmış.

43 yaşında asıl mesleği marangozluk olan Cemal Açar, başta yakın çevresi olmak üzere pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından da biliniyor ve takip ediliyor.

Değersiz eşyalara yeniden değer vermek, onlara yeniden hayat katmak Bursalı mucit Cemal Açar’ın en büyük hobisi. Oğluyla beraber atölyelerinde harikalar yaratan Açar’ı asıl mesleği marangozluk ama demir doğrama, dekorasyon ve elektrik konularında da bilgi sahibi.

Onun ellerinde değersiz bir sac, bir kumbaraya; ağaç kütüğü, sanatsal bir esere dönüşebiliyor. Üstelik bunu yaparken de büyük bir zevk alıyor Cemal Açar. Takipçileri de onun bu maharetinden büyük bir hayranlık duyuyor.

Evinin büyük bir kısmının ahşaptan olduğunu ifade eden Cemal Açar, ahşaba büyük bir ilgisinin olduğunu, mesleği gereği ahşaplarla içli dışlı olduğunu da sözlerine ekliyor. En sevdiği icadı ise kendi kendine balık tutan olta.

YouTube kanalında takipçilerine yaptığı icatları, yenilikleri ve geri dönüşümleri anlatan Cemal Açar, aynı zamanda takipçilerine de bunları nasıl yaptığını, işin püf noktalarının neler olduğunu da söylüyor. Facebook’ta daha çok hızlandırılmış videolarının yer alıyor. Kendi yapmak isteyen takipçileri için YouTube kanalı birebir. Gereksiz yerlerin hızlandırılması haricinde her şeyin püf noktası verilmiş.

Cemal Açar’a bu yoldaki en büyük destekçisi eşi. Eşinin hiçbir zaman kendisine “Ne icat çıkardın başıma” dediğini duymadığını ifade eden Cemal Açar, eşinin kendisine çok büyük destek olduğunu da sözlerine ekledi.

Evinin bahçesinde yer alan atölyesinde harikalar yaratmaya devam eden Bursalı mucit Cemal Açar’ın en büyük hayallerinden biri de sokak hayvanları için onların barınacağı kulübeler inşa etmek. Sokak hayvanları için kulübeler, yuvalar, suluk ve yemlikler inşa etmek istediğini ifade eden Cemal Açar’ın bu icatlarına hep devam etmesini diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: