Biyografi

Czn Burak (Burak Özdemir) Kimdir? Nerelidir?

Czn Burak ya da Burak Özdemir. İnternette, özellikle paylaştığı “yemek” videoları ile ağızları sulandıran ve kendine hayran bırakan Burak Özdemir; Aksaray, Taksim ve Etiler’de şubesi bulunan Hatay Medeniyetler Sofrası lokantalarının babası İsmail Özdemir ile işletmesini üstleniyor. Peki Burak Özdemir ya da sosyal medyanın onu bildiği/tanıdığı biçimde “Czn Burak” kimdir? Nerelidir?

Czn Burak, Burak Özdemir’in sosyal medyada özel olarak kullandığı takma bir isim. Facebook’ta Czn Burak adında bir sayfası bulunan Burak Özdemir, videolarında bu ismi kullanıyor.

Burak Özdemir Kimdir?

1994 yılında Hatay’ın Yayladağı ilçesinde doğan Burak Özdemir, şu anda Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin Açık Öğretim Fakültesinde 2. sınıf İşletme bölümünde eğitimine devam ediyor.

Küçük yaşlarda lokanta işlerine dahil olan Burak Özdemir’in bu işe merak salmasında en önemli etken, lokanta kültürünün aileden gelmesiydi. Hatay’da dedesine ait olan küçük bir lokantayı işleten Özdemir ailesi, dede mesleği olarak 2009’da İstanbul Aksaray’da bir lokanta açmaya karar verdiler.

16 yaşında Aksaray’daki lokantada çalışmaya başlayan Burak Özdemir, bu arada lise eğitimine devam etti. İşlerin büyümesinin ardından Taksim’de bulunan ikinci şube de hizmete girdi. Taksim’deki şube, Özdemir ailesi için dönüm noktası oldu. Gelen müşterilerin memnuniyeti ve müşteri sayısındaki hızlı artış Hatay Medeniyetler Sofrası’na üçüncü zincirini açtırdı. Etiler’de bulunan üçüncü şube ile Hatay Medeniyetler Sofrası, gerek ünlüler arasında gerekse sosyal medyada oldukça popüler bir hale geldi.

Şu anda 4 şubesi bulunan Hatay Medeniyetler Sofrası, hızla büyümeye devam ediyor. Czn Burak, yani Burak Özdemir de lokantanın en önemli çalışanlarından biri. Sosyal medyada paylaştığı video ve resimlerle izleyenleri cezbeden Burak Özdemir, bu sayede Hatay Medeniyetler Sofrası’nı sosyal medyada popüler hale getirmeyi başarmış.

Facebook üzerinden paylaştığı videoları “Czn Burak” sayfasında toplayan Burak Özdemir, bu sayede 200 bine yakın takipçi sayısına ulaşmış durumda.

Czn Burak, ayrıca Instagram’da takipçi sayısında ise adeta aşmış. 900 bine yakın takipçi sayısına ulaşan Burak Özdemir, buradan da video paylaşımına devam ediyor.

9gag gibi popüler sayfalar da kendine yer bulan Burak Özdemir, künefedeki peynirin uzayıp çatıya kadar yükselen videosu ile de yabancılar tarafından biliniyor.

https://www.instagram.com/cznburak

Kendisiyle yapılan bir röportajda “sen bir baltaya sap olamazsın” denildiğini ifade eden Burak Özdemir, bu sözün kendisini kamçılayan en önemli sözlerden biri olduğunu belirterek daha çok çalıştığını, daha fazla işine sarıldığını sözlerine ekledi.

Pek çok ünlüyü ağırlayan ve binlerce yerli ve yabancı turistlere hizmet veren Hatay Medeniyetler Sofrası’nın en önemli siması haline gelen Burak Özdemir, lokantanın tanınırlığını ülke sınırlarının ötesine taşımayı başarmış. Bunu, sosyal medyada paylaştığı videoların altına yapılan yabancı kişilerin attığı yorumlardan da anlayabiliyoruz.

Ayrıca lokanta, evlilik teklifi etmek için adayların en çok gittiği/uğradığı yerlerin başında geliyor. Pek çok aday, evlilik teklifini burada vermiş. Aşağıda şöyle bir örneğini görmek mümkün:

Henüz 24 yaşında olan ve genç yaşında büyük işler başaran Czn Burak (Burak Özdemir) attığı videoların sonuna da kendi imzasını taşıyan işareti ile noktayı koyuyor.

Hatay Medeniyetler Sofrası, şu anda sadece Aksaray, Etiler ve Taksim şubelerinde hizmet veriyor. En meşhur ve en çok dikkat çeken yer ise Taksim’de yer alan şubesi.

Değişik tatlar peşinde olanlar için, yeni ve lezzetli yemekler için Hatay Medeniyetler Sofrası en ideal mekanlardan biri olabilir. Fakat, cebinizde iyi bir para bulunması gerekiyor. Zira Köksal Baba’nın bile gelen hesaba itiraz etmişliği var. Gelen yemekler karşısında parmağınızı yiyebilirsiniz ama hesap da moralinizi bozmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.