Biyografi

NTV Spikeri Buse Yıldırım Kimdir? Nerelidir?

Buse Yıldırım kimdir? Daha önce Buket Aydın’ı Kanal D’ye, Sultan Arınır’ı da CNN Türk’e kaptıran NTV, yeni bir transfere imza attı ve Beyaz TV’den Buse Yıldırım’ı kadrosuna kattı. Hafta içi gece haberleri ve hafta sonu gün içi haberleriyle NTV ekranlarında boy gösteren güzel spiker hakkında merak edilenler de dolayısıyla arttı. Daha önceki yazılarımızda Kübra Par, Fulya Kalfa gibi sunuculardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Buse Yıldırım’dan, kim olduğundan söz edeceğiz. 

Peki Buse Yıldırım Kimdir? Nerelidir? 

Konya Selçuk Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2013-2014 yılları arasında Habertürk ekranlarında muhabirlik yapan Buse Yıldırım, 2014-2015 yılları arasında ise yine Habertürk ekranlarında gece haberlerini sunmuştur.

2015 yılının ortası itibariyle Beyaz TV’de “Gün Başlarken” isimli sabah haberlerini ve hafta sonları ana haber bültenini sunan Buse Yıldırım, 6 Haziran 2018 tarihi itibariyle ise NTV’de hafta içi gece haberleri ve hafta sonu gün içi haberleriyle ekrana gelmeye başladı. 

Daha çok Beyaz TV’de hafta sonu ana haber bültenini sunması ile tanınan başarılı spiker Buse Yıldırım, NTV’nin yeni ekran yüzü oldu.

Diğer Çalışmaları 

Buse Yıldırım; iletişim, spikerlik, muhabirlik, kamera karşısında kişisel yönetim, habercilik esasları, Türkiye’de habercilik, haber türleri, habercilik anlayışı, konu yönetimi gibi pek çok konudaki tecrübesini çeşitli sempozyumlarla, üniversite öğrencilerine yönelik yapılan faaliyetler kapsamında anlatmakta ve bu yönde tavsiyelerde bulunmaktadır. 

İstanbul Üniversitesi’nin düzenlediği bir konferansa konuşmacı olarak katılan Buse Yıldırım, yukarıda belirtilen alanlara ilişkin tecrübelerini de İletişim Fakültesi öğrencilerine şöyle açıklıyor:

Başarılı sunucunun bundan sonraki durağı ne olacak merak konusu. Fakat daha önceki pozisyonları ile karşılaştırıldığında, kendini sürekli olarak geliştirdiği net olarak görülüyor. Haberi sunarken jest ve mimiklerini uygun yerde ve zamanda kullanması gibi birkaç konuda şimdiden tebrikleri hak ediyor. Kendisine kariyerinde başarılar diliyoruz. 

Kendisinin Instagram hesabına aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Kendisinin Twitter hesabına aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi