Cengiz Semercioğlu Kimdir? Nerelidir? Eşi ve Çocukları

Son günlerde Sinem Gedik ile İntizar’ın arasında geçen aşkı konu edinen haberi ‘skandal’ olarak nitelendiren ve iki ismi de kamuoyunun önüne atan Cengiz Semercioğlu, Hürriyet’in Kelebek ekinde yazılarına devam etmektedir. Cengiz Semercioğlu, yazmış olduğu magazinsel içerikleri ile kamuoyu tarafından da bilinen bir isim. Hürriyet’ten Ayşe Arman ile birlikte en çok bilinen isimlerden biri olan Cengiz Semercioğlu kimdir? Nerelidir? İşte Cengiz Semercioğlu’nun hayatı ve biyografisi. 

Cengiz Semercioğlu, 1967 yılında İstanbul‘da dünyaya geldi. Aslen Tekirdağlı olan Semercioğlu’nun babası ise Yusuf Semercioğlu’dur.

Eğitimi ve Kariyeri 

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun olan Cengiz Semercioğlu, daha sonra öğrencilik hayatına devam ederken 1988 senesinde ise gazeteciliğe adımını attı. 1992 senesinde, kendisini popüler hale getiren Hürriyet gazetesine geçti ve burada televizyon ve televizyon dizileri hakkında eleştiri yazıları yazmaya başladı. 1998 senesinde Star Haber’de editörlük görevinde bulunan Cengiz Semercioğlu, bir süre Star gazetesinde çalışmaya devam etti. 

2000 ile 2007 yılları arasında Cine 5 adlı televizyonda çalışma hayatına devam eden Semercioğlu, Cine 5’de “Başka Yerde Yok” isimli programını hazırladı ve bu programı sundu. 

Ardından Habertürk’te kendisinin hazırlayıp sunduğu “Full Ekran” isimli programı yaptı ve akabinde aynı programa CNN Türk ekranlarında devam etti. Cengiz Semercioğlu daha sonra yeniden Star TV ekranlarına döndü. 

Son olarak Tv8’de yayınlanan “İki Laf Edelim” isimli programı hazırlayıp sunan Cengiz Semercioğlu, Ağustos 2013 tarihi itibariyle yeterli seviyede reytinge ulaşmadığı için kanal yönetimi tarafından programına son verildi. 

Cengiz Semercioğlu, çeşitli televizyon kanallarında yapımcılık görevlerinde bulundu ve Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yazarlık yaptı. 

Oyunculuk Kariyeri

Usta köşe yazarı Cengiz Semercioğlu, “Kurtlar Vadisi” isimli televizyon dizisinin 60.bölümüne konuk oyuncu olarak katıldı. 2013 senesinin Ekim ayında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan ve senaryosunu Gülse Birsel‘in kaleme aldığı “Yalan Dünya” dizisinde konuk oyuncu olarak da yer almıştır. 

Evliliği ve Çocukları

 

9 Temmuz 2009 tarihinde Sabah Gazetesi Reklam Grup Koordinatörü Berna Bayık ile evlenen Cengiz Semercioğlu’nun Pera (d.14 Ağustos 2011) adında bir kızı vardır. 

Rüzgar Çetin’i savunmasıyla dikkatleri üzerine çeken, Okan Bayülgen’in programına son verilmesine neden olan “ek yazar” Cengiz Semercioğlu’nun son skandalı ise bu. Milletin özel hayatını dikizleyerek kendine göre gazetecilik yaptığını sanan bu insanlar sayesinde Türk gazeteciliğinde tek doğru olan şey “tarih” olmaya devam edecek. Yaptığı haber yanlıştır diyemeyiz. Ortada o kadar konu olacak olay varken böyle bir haberi skandal olarak vermesi hayret-i mucip. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: