C Vitamini Reçetesiz Alınır mı? Devlet Karşılar mı?

C vitamini askorbik asit olarak bilinen maddedir. Bu vitamin sonbahar aylarında aklımıza soğuk algınlığından korunmak için gelse de yaraların hızlı iyileşmesine fayda etmek gibi birçok faydası bulunur. Hastalıklarda kullanılan nadir vitaminleri devlet karşılarken, c vitaminini SGK ödüyor mu? Ya da reçetesiz alınır mı? Sorularına madde madde cevap vereceğiz. Çünkü bu ilacı özellikle kış aylarında düzenli olarak kullanmanız gerekebilir. Çoğunlukla zararsızdır ancak, doktorunuzda vitamin ölçümü ve detaylı tahliller sonucu C vitamini ihtiyacınıza karar vermek daha doğru olaraktır.

C Vitamini Reçetesiz Alınır mı?

C vitaminini eczaneler reçetesiz bir şekilde satmaktadır. Vitaminin fiyatı markasına göre fazla değişmekle beraber, kalitesni belirleyen faktörün fiyatı olmadığını içerdiği saf vitamin miktarı olduğunu unutmadan eczacınıza ya da hekiminize danışarak doğru vitamini seçin.

C Vitamini Devlet Karşılar mı?

C vitamini SGK ödemesi kapsamında olan vitamin türünde değildir. İlacı eczaneden ücretli olarak almanız gerekmektedir. Zaten reçetesiz olduğundan dolayı direkt olarak her hangi bir eczaneye uğrayarak alabilirsiniz. Hatta vitaminlerinizi güvendiğiniz bir internet sitesi var ise internetten de sipariş edebilirsiniz. Bu noktada ilacın orijinal ürün olduğundan emin olunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle