Biyografi

Çağdaş Baybaşin Kimdir? Nerelidir? Ne İş Yapar?

Çağdaş Baybaşin, son günlerde hakkında sıkça soru sorulan sosyal medya fenomenleri arasında yer alıyor. Peki Çağdaş Baybaşin kimdir, nerelidir, babası kim, ne iş yapar? Bu ve benzeri soruları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz. Aşağıdaki link Instagram linkidir: 

https://www.instagram.com/kral

“Observer Gazetesinin “İngiltere sokaklarına terör getiren eroin imparatoru Baybaşin” olarak lanse ettiği Abdullah Baybaşin’in oğlu olan Çağdaş Baybaşin de babasının izinden gitmiş ve kendisi de eroin ticaretine bulaşmıştır. Diyarbakırlıdır.”

Hikayeye 1990’larda ve 2000’lerde İngiltere’ye damgasını vuran eroin imparatorluğu Baybaşin aşiretinden başlayalım. 

1998’de Hollanda’da yargılandığı davada mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Hüseyin Baybaşin’in görevini kardeşi Abdullah Baybaşin üstlenmiş ve milyar dolarlık servetin yeni sahibi olmuştu. 2010 yılında İngiltere’de yargılanan sanık Abdullah Baybaşin, bu davada herhangi bir ceza almamış ve Kasım 2010’da Türkiye’ye dönmüştü. Türkiye’de birtakım iş alanlarında faaliyet gösterirken adı Ocak 2011’de Bolivya’dan Ambarlı Limanına gelen bir gemide ele geçirilen 281 kilogram kokainle anıldı. Hakkında Ağustos 2011’de 16 kişi ile birlikte dava açıldı ve dava 3 yıl sürdü. 

Mahkemenin verdiği karar doğrultusunda Abdullah Baybaşin toplamda 4 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Çağdaş Baybaşin’in Cezası 

İstanbul polisinin Çağdaş Baybaşin’in babası ile konuşmalarında kullandığı “sıcak ülke” sözü ile harekete geçti. 

İspanya’nın önemli baronlarından Ricardo Alarcon Ocampo, İngiltere’nin önemli uyuşturucu baronlarından Brian Mckay, Bulgaristan’ın önemli baronlarından olan Abdülbaki Hamza ve Hollanda’nın önemli uyuşturucu baronlarından olan Nematollah Ahmedi ile İstanbul Etiler’de bir uyuşturucu zirvesi düzenleyecekken Narkotik ekiplerinin yaptığı operasyonla yakalan Çağdaş Baybaşin, yukarıda ismi geçen kişilerle birlikte suç örgütü kurmak, suç örgütüne üye olmak gibi çeşitli suçlarla mahkeme tarafından yargılandı. 

Mahkeme Çağdaş Baybaşin’i suç örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan 1 yıl 15’er gün, “uyuşturucu madde ithal etmek” suçundan 11 yıl 3’er ay ve 56 bin 250’şer lira para cezasıyla cezalandırdı. Fakat Çağdaş Baybaşin, kefaretle serbest bırakıldı. 

İngiltere’de bir Mafya Ailesi 

Hüseyin Baybaşin ve Abdullah Baybaşin, İngiltere’de yasa dışı yollardan milyar dolarlık servete sahip olmuş ve bu yönüyle tüm dünyanın dikkatini çekmişti. İngiliz istihbaratına yaptıkları yardımlar nedeniyle göz yumulduğu iddia edilen Baybaşin aşireti, uyuşturucudan elde ettiği paralarla pek çok gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteriyor. 

Yine Observer Gazetesinin haberinde yer alan bir bölümünde şu ifadeler yer alıyor:

Harringay bölgesinin polis şefi Stephen James: “Londra’daki eroin ticaretinin büyük kısmı İstanbul’dan yönetiliyor. Ailelerin yönettiği bu örgütlerin buradaki halkın etrafına ördüğü korku duvarını kırmayı bir türlü başaramadık.”

Amcası Hüseyin Baybaşin ve hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Hüseyin Baybaşin Kimdir? Nerelidir? Ne İş Yapar?

Öte yandan Baybaşin aşiretinin İngiltere’de pek çok gayrimenkul yatırımları bulunuyor. Brighton’da lüks bir otel, bir döviz bürosu, Türkiye’de birçok turistik tesis ve araç kiralama şirketi bulunuyor. 

Çağdaş Baybaşin ve Mahir Düz 

Çağdaş Baybaşin ile Mahir Düz’ün aralarında ilişki de aşiretler arasında bulunan yakınlıktan kaynaklanıyor. Her ikisi de Instagram fenomeni ve birlikte pek çok resmi bulunuyor. Mahir Düz ise HKS Mekanik’in sahibi. Aşağıdaki linkte de Mahir Düz ile Diyarbakır’da yaptığı buluşmayı izleyebilirsiniz:

One thought on “Çağdaş Baybaşin Kimdir? Nerelidir? Ne İş Yapar?

  • Carlos carlos

    Çapdaş baybaşin dediğiniz adamı instagramda gayri mesru alemi sayfası var oraya sorun bi zmnlar itin götüne sokmuştu onu kısaca kolpacının tekidit diyordu ??? o sayfa kimden ne diye bahsetse öyle çıkıyo çünkü

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds