Biyografi

Çağıl Nurhak Aydoğdu Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Dizileri?

Çağıl Nurhak Aydoğdu kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Çağıl Nurhak Aydoğdu’ndan söz edeceğiz.

Çağıl Nurhak Aydoğdu Kimdir?

  • Yönetmen

14 Mayıs 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Çağıl Nurhak Aydoğdu, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nde tamamlamıştır. 2015 yılından beri çeşitli projelerde yönetmen, senarist ve yapımcı olarak çalışmıştır. Çağıl Nurhak Aydoğdu, 2015 yılında vizyona giren ”Yarım” adlı filmin hem senaryosunu yazmış hem de yapımcılığı üstlenmiştir.

Yönetmeni Olduğu Film ve Diziler

  • Yeşil Vadinin Kızı (Murat Şenöy ile, TV Dizisi 2022)
  • Çocukluk (TV Dizisi 2020)
  • Bir Litre Gözyaşı (TV Dizisi 2018)
  • Yarım (Sinema Filmi 2015)

Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Çağıl Nurhak Aydoğdu, yönetmenlik kariyerine de hali hazırda devam etmektedir. Başarılı oyuncu Çağıl Nurhak Aydoğdu hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Çağıl Nurhak Aydoğdu, erişim tarihi: 12 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi