Murat Sabuncu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir? Boyu?

Murat Sabuncu kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, evli mi eşi kim, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucu ve gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Murat Sabuncu’dan söz edeceğiz.

Murat Sabuncu Kimdir?

  • Sunucu, yazar, gazeteci.

1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Murat Sabuncu, meslek hayatına Milliyet gazetesinde adım atmış daha sonra da Milliyet gazetesi Ekonomi Servisinde müdür olmuştur. Sabuncu, daha sonra da Tempo ve Fortune Türkiye dergilerinde genel yayın yönetmeni olarak görev yapmıştır.

İlginizi Çekebilir:  CNN Türk Muhabiri Sena Alkan (Aktürk) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Öte yandan SKY Türk 360 adlı kanalda TMSF’ye devredilene kadar günlük ve haftalık programlara imza atmıştır. Başarılı gazeteci Murat Sabuncu, Eylem Türk ile dünya evine girmiştir.Çiftin bu evliliklerinden bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir.

Can Dündar’ın Olağanüstü Hal şartlarını ileri sürerek yurt dışına gitmesinin ardından genel yayın yönetmeni koltuğuna geçen Murat Sabuncu, Temmuz 2016’da bu görevin başına geçmiştir. Göreve geldikten 3 ay sonra 31 Ekim 2016’da göz altına alınan Murat Sabuncu, 5 Kasım 2016’da da tutuklanmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Derya Üstünsoy Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Daha sonra 25 Eylül 2017’de görülen duruşmada mahkeme, Ahmet Şık’ın da aralarında bulunduğu 4 isim ve Murat Sabuncu’nun tutukluluk hallerinin devamına karar vermiştir. 16 Mart 2018 tarihinde görülen davada mahkeme, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu’ya tahliye kararı vermiştir.

Murat Sabuncu ile İlgili Aramalar

İlginizi Çekebilir:  Survivor Hanzade Ofluoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi?

Google’da Murat Sabuncu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Murat Sabuncu aslen Nereli Murat Sabuncu kimdir biyografisi Murat Sabuncu T24 Murat Sabuncu Aslen nerelidir Murat Sabuncu eşi kimdir Gazeteci Murat Sabuncu Nereli Murat Sabuncu vikipedi Eylem Türk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara