Çamaşır Suyu Far Temizler mi?

Aracınızın farları birkaç yıl içinde kendi kendine kararma, sararma yapabilir. Aracın far temizliği ise biraz karmaşık bir iş gibi görünüyor. Çoğu yıkamada buhar ile yapılan temizlikler işe yaramıyor. Ya da pasta cila makinesi ile biraz parlaklık elde edilse de bu anlık olmakla kalıyor. Far temizliği detaylı olarak sökülüp yapılırsa 250-300 TL tutuyor. Bu da bir hayli maliyet demek. Çamaşır suyu bu konuda imdadınıza yetişebilir. Ancak çok dikkatli olmalısınız. Çamaşır suyu ile camı sadece dışardan silmeniz de pek işe yaramayacaktır. İçeriden yapacağınız işlemde ise dikkat etmeniz gereken hususlar var.

İlginizi Çekebilir:  Benzin Kesici Benzini Kesmiyor Çözümü

Çamaşır Suyu Farlara Zarar Verir mi?

Aslına bakarsanız çok hafif bir kir veya rahatsız etmeyecek seviyede sararma için bu riskli işleme girişmeniz tavsiye edilmez. Aracınızda far merceğine hasar verebilir. Ancak elinizin ustalığı ile bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Çamaşır Suyu ile Far Nasıl Temizlenir?

Aracın farını tamamen söküp far camını çıkarmanız gerekmektedir. Bu konuda deneyiminiz yok ise camı takarken boşluk kalacak ve far içine su alacaktır. Bu da kirliliğin üstüne bir de far buğulanması sorununu getirecektir.

  • Far camını söktüğünüzde merceğin krom kısmına asla temas ettirmeyiniz!
  • Çamaşır suyunu 1/3 şeklinde sulandırarak kullanınız!
İlginizi Çekebilir:  Chevrolet Aveo Lim Uyarısı Nedir?

Bu noktalara dikkat ettiğinizde tertemiz bir far camına sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara