Çamur Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Eğer yaramaz bir çocuğa sahipseniz ya da bağ, bahçe, tarla gibi toprakla ilgili işlerle meşgulseniz çamur lekeleri bazen kabusunuz olabiliyor. Özellikle çocukların yapmaktan haz aldıkları en büyük zevklerden biri de çamur lekeleridir. Her ne kadar zararsız gözükse de başınızı ağrıtabilir. Peki çamur lekesini çıkarmak için ne yapmak gerekir? Çamur lekesi nasıl çıkar? Yazıda bu sorulara ve soruların cevaplarına yer vereceğiz. Çamur lekesi nasıl çıkar?

🔓 Vakum Temizlemesi Yapın

Özellikle çamur lekesinin derin bir iz yapmadığı tişört, gömlek veya pantolonlarda vakum temizliği yaparak çamur lekesinden kolayca kurtulabilirsiniz. İlk önce suya yatırmak ya da kesici aletlerle müdahale yapmak yerine vakum temizliği uygulamak pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Easy Game 28. Seviye “Bilmeceyi Çöz” Sorusunun Cevabı Nedir?

🔓 Kesici Aletlerle Üzerini Kazıyın

Çamur lekesinin tişört, gömlek ya da pantolon üzerinde kurumuş olduğunu gördükten sonra bıçak gibi kesici bir aletle lekenin üzerini kazıyabilir ve lekenin makinada diğer eşyalara temas etme ihtimalini en aza indirebilirsiniz. Çamur lekesinin altında, bıçakla temizleseniz dahi, bir renk ortaya çıkacak bu da temizlik için elverişli olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test ''Bu Bebek Durmadan Ağlıyor Yine Donu da Temiz Aslında'' Sorusunun Cevabı Nedir?

🔓 Sıvı Deterjanlar Kullanın

Çamur lekesinin en kesin çözüm yöntemlerinden biri de hiç şüphesiz sıvı deterjanlar kullanarak lokal veya genel bir yıkama yapılabilir. Fakat çamur lekesini çıkarmadan evvel bir önceki aşamalardan birini gerçekleştirmek hijyen ve temizlik için faydalı olacaktır. Zira çamur lekesi temizlenmeden makinaya atıldığında çamur lekesinin diğer eşyalara karışması oldukça muhtemel.

🔓 Kir Sökücü Kullanın

Genellikle lokal bir alanı kurtarmak veya yıkamak için kullanılan kir sökücülerle makineye atılmadan çamur lekesi olan eşyaları kurtarmak mümkün. Tabi burada önemli olan, kir sökücülerin alanını sınırlamak ve kir sökücülerin etki alanını sadece çamur lekesinin olduğu yer olarak belirlemek önemli bir faktördür.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 165. Seviye “Bana Üç Elma Topla Lütfen” Sorusunun Cevabı Nedir?

🔓 Kurutucuya Atın

Bıçakla, çatalla uğraşamam ben” diyorsanız çamur lekesine hiç bulaşmadan lekeli eşyayı doğrudan kurutma makinesine atabilirsiniz. Bu elbette ki diğer yöntemlere göre nazaran sağlıksız ve hijyenik olmayan bir yöntem. Eğer çamur lekesi kalın ve derine işlemişse kurutma makinesi çamur lekesini ortadan kaldıramayabilir. Bunun için ya öncesinde ya da sonrasında lekeyi kazımak ya da çevresini temizlemek faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce