Kredi Kartı ile Akbil Nasıl Doldurulur?

Kredi kartı ile Akbil veya İstanbulKart dolumu nasıl yapılır? Kredi kartı ile Akbil yüklemek mümkün müdür? İstanbul’da öğrenci olanların ya da İstanbul’da bir şekilde ikamet edenlerin kafasında belirli zamanlarda da olsa beliren bir soru işareti: Kredi kartı ile Akbil yüklemesi nasıl yapılır?

Özellikle nakitin bittiği anlarda bu sorun sıklıkla yaşanıyor. Kredi kartı ile Akbil yüklemek mümkün. Peki nasıl?

Şok Marketlerde Yükleme Yapabilirsiniz

Bu konuda şikayetçilere en güzel hizmeti Şok marketleri sunmakta. Her ŞOK marketinde bulunmayan bu özellik sayesinde kredi kartı ile Akbil veya İstanbulKart yüklemesi yapabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken İstanbul Kartınızı ve ücretin çekileceği limiti olan bir kart ile yükleme yapılabilen bir ŞOK marketine gidip yükleme yapmak. İstediğiniz miktarda Akbil’inize yükleme yapabilir, abonmana geçebilir veya İstanbulKartınıza bayram ettirebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi her ŞOK marketi, Akbil yüklemesi yapmıyor. Ve aynı zamanda bazen marketlerde aşırı talepten dolayı Akbil limiti geçici olarak kapalı olabiliyor.

Bazı Marketlerde de Yapabilirsiniz

Akbil yüklemesi yapan bazı market veya büfelerde de Akbil (İstanbulKart) yüklemesi yapmak mümkündür. Fakat kredi kartı ile Akbil yüklemesi yapan marketler “komisyon” adı altında kar payı alabilir.

Örneğin 50 TL Akbil yüklemesi yaptığınız zaman, hizmeti kabul eden market sizden 55 TL talep edebilir.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekerek de Yapılabilir

Her ne kadar doğrudan bir çözüm yolu olmasa da kredi kartınızın nakit avans özelliğini kullanarak Akbil yüklemesi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise limitli bir kart sahibi olup karttan işlem yapmak istediğiniz miktarda para çekmek. Nakit malumunuzdur ki her yerde geçiyor.

Fakat İstanbul’da henüz Online bir ödeme kolaylığı sağlanmış değil. Daha doğrusu Türkiye’nin hiçbir bölgesinde böyle bir uygulama da yok. Online ödeme kolaylığı sağlanırsa hem Akbil yüklemesi yapan makinelere gerek kalmayacak hem de her türden parayla işlem yapılabilir olacak. Modern ve teknolojik bir çağda şu ana kadar yapılmaması zaten büyük bir hata.

Bazen can sıkabiliyorlar…

Fakat bu konuda bir tavsiyede bulunmadan edemeyeceğim. Aylık Akbil’in verdiği mutluluk paha biçilemez. Buyurun öteki yazımıza:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir