Biyografi

Cansu Çamlıbel Kimdir?

Cansu Çamlıbel. Türk gazeteci ve diplomasi muhabiri. Hürriyet gazetesi Washington temsilcisi Çamlıbel, ayrıca Hürriyet gazetesinde pazartesi röportajları da yapıyor.

NTV’nin Brüksel’deki bürosunda çalışan Cansu Çamlıbel daha sonra Turkish Daily News’te Yazı İşleri Müdürlüğü yapmıştır.

Yaptığı röportajlar ile adından sıkça söz ettiren başarılı gazeteci Cansu Çamlıbel, televizyon kanallarındaki telefon bağlantılarının önemli isimleri arasında yer alıyor.

2016 yılında Harvard’da Neumann Gazetecilik bursu alan Cansu Çamlıbel, 7 yıl boyunca Hürriyet’in Washington temsilciliği görevini yürüten Tolga Tanış’ın yerine atanmıştı.

Son zamanlarda yaptığı röportajlar ile gündeme gelen Cansu Çamlıbel, en son vize krizi ile gündeme gelmişti.

Twitter’da @cansucamlibel kullanıcı ismiyle takipçilerini ABD ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişki veya krizleri birincil kaynaktan aktaran Cansu Çamlıbel’e son günlerdeki ABD-Türkiye arasında ceryan eden “vize” krizinde büyük iş düşüyor.

ABD büyükelçisi Bass ve ABD başkanı Trump’ın ‘vize yasağı’ konusundaki tutumlarını objektif ve birincil kaynaklardan aktaran Cansu Çamlıbel, bugünlerde oldukça yoğun bir mesai harcıyor.

Başarılı gazetecinin bundan sonraki süreçte Hürriyet ve diğer medya şirketleri arasında konumunun ne olacağı merak konusu. İlerleyen günlerde kendisini televizyon kanallarında da görebiliriz.

Hürriyet Gazetesi ile özdeşleşen Ayşe Arman’la sık sık kıyaslanan Cansu Çamlıbel’in yine ilerleyen günlerde Ayşe Arman’ın tahtını sallayıp sallamayacağı da yine merak konusu. Çalışmalarına bu hızla ve tarafsızlıkla devam ettiği sürece başarı merdivenlerini hızla geçecektir. Kendisine başarılarının devamını diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds