Çekme Belgeli Araca Haciz Konur mu?

Çekme belgesi herhangi bir sebepten dolayı artık aktif olarak kullanılmayan bir aracın trafikten çıkarılması anlamını taşır nitelikte belgedir. Elinizde bulunan araç çekme belgeliyse ve bu araca haciz gelir mi? İcra konur mu? Soruları aklınıza takıldıysa yazımızı sonuna kadar okuyun. Yazı size genel bir bilgi verse de doğru bilgiyi bir hukuk profesyonelinden edinmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Çekme Belgeli Araca Rehin Konur mu?

Öncelikle bunu açıklayabilmek için rehin mantığından kısaca bahsedelim. Elinizde aktif bulunan bir malı borcunuzu ödeyememeniz durumunda normal icra sürecinden daha hızlı bir şekilde almak için rehin konur. Ancak bankaya teminat veya rehin amacıyla çekme belgeli aracınızı sunmanız ne yazık ki mümkün değildir.

Haciz kısmına gelecek olursak ilk aşamada zaten çekme belgesini alabilmek için arabayla alakalı trafik cezası, haciz ce rehin gibi tüm olumsuzlukların temizlenerek trafikten çıkarılması gerekiyor. Bu açıdan baktığımızda çekme belgesi olan bir araca sonradan haciz gelmesi de mümkün görünmüyor. Doğru ve detaylı bilgi için makalenin girişinde belirttiğimiz gibi avukatınıza danışmayı ihmal etmeyiniz.

2 thoughts on “Çekme Belgeli Araca Haciz Konur mu?

 • Temmuz 19, 2022 tarihinde, saat 05:54
  Permalink

  Hocam bende 2008 model motorsiklet var eşimin üzerine çekme belgeli ama üzerine rehin vs yazmıyor başka birşey yazıyor bı yardımcı olurmusun

  Yanıtla
 • Eylül 20, 2022 tarihinde, saat 11:02
  Permalink

  2017 yılında aracımı çekme belgeli yaptım plakaları teslim etmedim çünkü kayıp şu anda çekme belgesinde farklı plaka yazıyor fakat 2019 yılında aracıma haciz hak mahrumiyeti kondu bu mümkünmü

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting