Ceviz Yetiştiriciliği Para Kazandırır Mı?

Günümüzde artık ceviz yetiştiriciliği, popüler para kazanma yöntemlerinden biridir. Meyve değeri marketlerde 50 ile 60 TL den satışa çıkarılan cevizin bahçesi kurulduktan sonra cevizin dallarının da üreticiye para kazandırdığını bilmekte fayda olacaktır. 1 dönümlük bahçede yıl içerisinde günümüz koşullarında 30 ile 40.000 TL civarı para kazandırır. Ceviz bahçesi kurmanın maliyeti ise bir dönüme dikilecek olan ağaç maliyeti yaklaşık olarak 1000 TL civarındadır.

Ceviz Bahçesinden Yıllık Ne Kadar Gelir Elde Edilir?

  • Yukarıdaki örnekte de belirtildiği gibi bir dönüm bahçeye dikilen cevizlerden yıl içerisinde ortalama 35 bin TL para kazanılır,
  • Ayrıca ceviz ağacının dalları satılarak da gelir elde edilebilir,
  • Iç tüketim açısından ceviz kullanılacaksa eğer kabuklarının satışı gerçekleştirildiğinde yine cevize ek şekilde ek bir gelir elde edilebilir.

Ceviz satışı ile ilgili verilen üç örneğin tamamı toplandığında ortalama 35 bin TL yalnızca ceviz satışından elde edilecekse, ayrıca ceviz ağacının dallarının satışından da yaklaşık olarak 15 bin TL gelir elde edilir ve aynı zamanda cevizi tüketildikten sonra kabuklarının da aynı şekilde kış aylarında yakacak olarak kullanılması sebebiyle satışı çok kolay bir şekilde yapılacaktır. Aynı şekilde bundan da 5000 TL para kazanılacaksa eğer ortalama 55 ila 60 bin TL arasında kazanç elde edilir.

Makalenin tamamı göz önüne alındığında ceviz yetiştiriciliği para kazandırır mı? Sorusunun cevabı evet, ceviz yetiştiriciliği üreticiye para kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting