Çıkarılmış Tahvil Ne Demek?

Tahvil piyasası güvenli bir yatırım aracı olarak aktif olarak çok uzun yıllardan beri tüm dünyada kullanılıyor. Bildiğiniz üzere tahvili özel kurumlar ve devletler de yatırımcılar için hazırlayıp sunabiliyorlar. Bu piyasada yatırım yapmaya başlayan piyasa oyuncuları için yazı serimize çıkarılmış tahvil hakkında bilgi vererek devam ediyoruz. Banka hesabınızda ya da piyasada yatırım amacıyla tahvil alan firmaların muhasebe departmanları çıkarılmış tahvil hesabı sekmesiyle karşılaşacaklardır. Özel bir anlam taşımasa da tüm ekranları takip edip, terimlerin ne anlama geldiğini detaylı bir şekilde anlamak açısından önemlidir.

Çıkarılmış tahvil demek, kurum tarafından piyasaya halihazırda sunulmuş tahvilleri ifade eden terimdir. Çıkarılmış tahvil hesapları da sistem üzerinde farklı bir alanda daha sıkı bir takip yapmak amacıyla eklenir. Bu ekranlar sayesinde;

  • Tahvilin ödeme dönemlerinde ne kadar gelir getirdiği,
  • Hangi dönemde ne kadar senedin alındığını ve bunların faiz getirileri,
  • Genel hesap bakiyesi ve hareketleri.

İzlenebilmektedir. Böylelikle yapılan yatırım üzerinde tam bir hakimiyet sağlanır. Bir uzun vade yatırımı sayıldığından fazla değişiklik her saat görülmese de genel takip açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle