Sağlık

Cipralex Etkisi Kaç Saat Sürer?

Antidepresan ilaçlar arasında en yaygın olarak kullanılan Cipralex, uzun ve ısrarlı bir tedavi sonucunda yanıt verebilmektedir. Bu sebepten dolayı ilacın kullanımı sırasında sürekli etki bekleyerek yanlış bir algıya düşmemek gereklidir. İlaç ağır ve hassas bir ürün olduğundan dolayı mutlaka yalnızca uzman hekim tarafından düzenli bir doz ayarlaması ve izleme altında kullanılmalıdır. Cipralex etkisi saat olarak bakıldığında yarılanma ömürleriyle alakalı bu soruyu soruyor iseniz, ertesi gün aynı saate kadar devam eder. Ancak bu ilacı bir ağrı kesici gibi bir adet içinde size bir etkisi olacağınızı düşünmek çok yanlış olacaktır. İlacın gerçek etkisi ancak 2-3 hafta sonra ortaya çıkmaya başlar.

Ayrıca etki süresi açısından bakıp yaklaşık ve kafanıza göre saatlerde ilacı kullanmak da çok yanlış olacaktır. Bu sebepten dolayı dakikasına kadar her gün aynı saatte içilmesi gereklidir. Yan etki açısından baktığımızda da ilk kullanımdan hemen sonra ortaya çıkan yan etkiler 2-3 gün içerisinde bitse de bunların bazıları ilacı bırakmanızı gerektirecek ciddi yan etkiler olabileceğinden dolayı en ufak etkiyi dahi mutlaka doktorunuzla paylaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi