Teknoloji

iPhone VoLTE Ne Demek?

Telefonunuzdan sesli arama yapmak için genellikle kullanılan yalnızca birkaç yol bulunmaktadır. Telefonunuzun doğrudan klasik metot ile operatör bağlantısı kurması sonucu ve Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamaları üzerinden internet altyapısı kullanarak arama yapmak. İşte VoLTE olarak tabir edilen seçenek de aslında bunlardan biri. Bu yöntem sayesinde aramalarınızda karşınızdakinin sesini daha net, tabiri caiz ise cam gibi duyabilirsiniz. Peki iPhone VoLTE ne demek? Ayarlar kısmında rastgeldiğiniz bu özelliği açık tutmak bir işe yarar mı? Tozlu Mikrofon olarak kısaca açıklayalım.

iPhone VoLTE demek, telefonunuzda bulunan ve internet üzerinden uygulama kullanmadan sesli arama yapmanızı sağlayan bir özelliktir. Bu özelliği açık tutmanız çoğu zaman ekstra bir ücrete tabii olmayacaktır. Ayrıca bu özellik aklınıza farklı bir arama türü olduğu ve oradan arama yapıldığı gibi bir düşünce getirmesin. Tıpkı alıştığınız gibi karşı tarafı arayın ve yalnızca hat kesikliklerinde 3G, 4G (LTE) üzerinden iletişim sağlayın.

Bu özellik hayat kurtarıcı derecede elzem değildir. Ancak açık tutmak sizin yararınıza olabilir. Bazı zamanlarda, çok nadir de olsa iyi bir internet bağlantısıyla desteklenen aramaya ihtiyacınız olabilir. İşte bu zamanlarda yardımınıza VoLTE koşacaktır. Bu özelliğe ayarlar içerisinden ulaşabilirsiniz. Yardıma ihtiyacınız olursa yorum yapmaktan çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds