Kredi Kartı Hemen İptal Olur mu?

Kredi kartları son yıllarda neredeyse herkesin kullandığı ancak kimilerine göre pratik, kimilerine göre ise tuzak olarak görülen ödeme araçları. Ancak bir ya da daha fazla kredi kartınızı herhangi bir sebepten dolayı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bankaların kartı iptal edemezsiniz oyununa gelmeden önce yazımızı sonuna kadar okuyunuz. Kredi kartını hemen iptal edebilmeniz için taktikleri ise detaylı olarak listeleyeceğiz.

Borcu Olan Kredi Kartı Hemen İptal Edilir mi?

Kart kullanıcılarının bilgi sahibi olmadığından dolayı ve ilk adımda kulağa mantıklı geldiği için bankaların sık sık başvurduğu yöntemlerden birinden bahsedelim. Kartınızı iptal etmek istediğiniz anda ilk adım olarak herkes gibi müşteri hizmetlerini ararsınız ancak aldığınız cevap büyük ihtimal; “Borcunuzu kapatmadan kartı iptal edemeyiz.” Olacaktır. Ancak bu tamamen yanlış bilgidir. Özellikle kartınızın yüksek limiti sebebiyle hemen borcu kapatamayacağınuz için bu döngüde kalmanıza sebep olacaktır. Ancak borcu olan kartlar da hemen iptal olur. Bunu bilerek hareket etmelisiniz. Ancak borcunuz sistemde kalacağından banka ile ilişkinizi kesmemek ve kolay ödeme amacıyla kartı imha etmeyiniz bu bilgileri ödemede kullanacaksınız.

Kredi Kartı Hemen Nasıl İptal Edilir?

Hemen iptal etmek istediğiniz kart için ilk ve hızlı yol kayıp bildiriminde bulunduktan sonra yeni kart istemediğinizi bildirmektir. Ayrıca telefon ya da şube aracılığıyla kartı derhal iptal edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey kullanmazsanız zaten iptal olur gibi sözlere kanmamanız. Tamamen kayıtlardan silinmesini isteyin ve ardından kontrol ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting