Biyografi

Çisil Oral Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Ne İş Yapıyor? Evli mi?

Çisil Oral kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Çisil Oral’dan söz edeceğiz.

Çisil Oral Kimdir?

  • Oyuncu.

17 Nisan 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Çisil Oral, lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nde tamamlamış; akabinde Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nde eğitim almıştır. Çisil Oral, oyunculuk eğitimlerini ise Pera Güzel Sanatlar’da tamamlamıştır. İlk olarak Hayat Bilgisi adlı dizide oyunculuk deneyimi yaşayan Çisil Oral, söz konusu dizide Kikirik lakaplı Biricik rolünde oynamıştır. Çisil Oral, bu deneyiminin ardından ekranlara uzun süre ara vermiş ve bir arkadaşı ile beraber yapım şirketi kurmuştur. Çisil Oral ayrıca bu zamana kadar çeşitli tiyatro oyunlarında da rol almıştır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Çisil Oral, oyunculuk çalışmalarına hali hazırda devam etmektedir. Başarılı oyuncu Çisil Oral hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Çisil Oral, erişim tarihi: 12 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.