Dağdaki Çobanla Benim Oyum Bir Değil Diyen Aysun Kayacı Kimdir? Nereli ve Şimdi Ne Yapıyor?

“Dağdaki çobanla benim oyum bir değil” sözleri ile bir dönemin en çok tartışılan isimleri arasında yer alan Aysun Kayacı kimdir ve şimdilerde ne yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından pek çok kişinin hayat hikayesine buradan yer vermiştik. Bu yazımızda ise kısaca “Aysun Kayacı”dan söz edeceğiz.

Aysun Kayacı Kimdir?

Aysun Kayacı, Türk manken, dizi oyuncusu ve sunucu. 20 Mayıs 1979 tarihinde İstanbul’un Üsküdar semtinde dünyaya geldi. Mankenliğe olan ilgisi henüz küçük yaşlarda başlayan Kayacı, mankenliğe 15 yaşında fuarlarda stant görevlisi olarak başladı. Daha sonra uzun bir süre mankenlik yapan Aysun Kayacı, 2000’li yılların başında televizyon dizilerinde oyunculuğa başladı. Kayacı, ilk olarak Zehirli Çiçek isimli dizide boy gösterdi.

İlginizi Çekebilir:  Ezgi Çelik Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Bu sırada mankenlik kariyerine devam eden Aysun Kayacı, MGD’nin düzenlediği 12. Altın Objektif Ödülü’nde “Yılın En İyi Mankeni” ödülünü aldı. Kayacı, 2005 yılında Çat Kapı, 2006 senesinde Doktorlar, 2007 yılında ise Sessiz Gemiler isimli dizilerde rol aldı. “Kısık Ateşte 15 Dakika” isimli sinema filminde de şarkıcı rolünü oynayan Kayacı, 2007-2008 yıllarında da bir içecek filminde oynadı. Aysun Kayacı’nın bu reklam filmi oldukça ses getirdi.

2009 senesinde Yeditepe Üniversitesi’nde Tarih Bölümü’nden mezun olan Aysun Kayacı, dizi oyuncusu olarak kariyerine devam etse de NTV’de yayınlanan “Haydi Gel Bizimle Ol” isimli televizyon programında sunuculuk yapmıştır. Öte yandan aynı yıllarda Haldun Dormen ile beraber özel bir kanalda şarkı yarışması sonuçlandı sunuculuğu yapmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Habertürk Muhabiri Kübra Demir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

DAĞDAKİ ÇOBANLA BENİM OYUM BİR DEĞİL

Aysun Kayacı, 27 Mart 2008 tarihli “Haydi Gel Bizimle Ol” isimli programında George Orwell’ın ‘Hayvanlar Çiftliği’ romanındaki domuz karekterinin “bazı hayvanlar eşittir ama diğerleri daha eşittir” sözlerine gönderme yaparak “Bu ne biçim demokrasi? Benim verdiğim oy ile; ayak takımının, dağdaki çobanın oyu eşit olabilir mi?” ifadeleri nedeniyle Adıyaman ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Orak ve avukatı Hacı Orhan tarafından hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Aysun Kayacı, “Basın Yoluyla Hakaret” suçundan Türk Ceza Kanunu 301. maddesinden dava açılması istendi.

Aysun Kayacı’nın Babası

Adana’nın Çukurova ilçesinde sokağa kurduğu bir çadırda ölü bulunan Selahattin Altınöz’ün Aysun Kayacı’nın babası olduğu iddia edilmişti. Kayacı’nın annesi bir otelde temizlik görevlisi olarak çalışıyordu. Babası ise balıkçılık yapıyordu. Katıldığı bir televizyon programında “Annem işçiydi, eve para getiriyordu ama o çalıyordu. Benim dayak raporum, artı annemin dayak raporu, üstüne kız kardeşimin dayak raporu ile boşandı benim annem” sözlerine yer veren Aysun Kayacı, bu yüzden babası ile görüşmediğini söylemişti. 62 yaşında sokakta ölü olarak bulunan Selahattin Altınöz’ün Aysun Kayacı’nın babası olduğu çeşitli gazetelerde de yer almıştı.

İlginizi Çekebilir:  Erdal Torunoğulları Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Kayacı, 27 Ekim 2012’de bankacı Efe Kapancı ile dünya evine girdi. Medyadan uzak bir şekilde İngiltere’de yaşamını sürdüren Aysun Kayacı, zaman zaman gündeme gelmektedir.

Kaynak: Wikipedia, Yasemin.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce