Otomobil

Clio Akü Lambası Akü Şarj Sistemi Arızası Nedir? Neden Yanar?

Clio model araçlarda akü şarj sistemi arızası çok sık karşılaşılmakla birlikte, Akın müziğini değiştirseniz dahi karşınıza çıkabilecek bir arıza türüdür. Çünkü bu problem sadece akü ile alakalı değil aküyü şarj eden Alternatör sistemi ile alakalı da olabilir. Şimdi adım adım gidelim ve problemin kaynağını erişip nokta tespiti yaparak problemi çözelim.

Dördüncü adım: bu çok az bir ihtimal olmakla birlikte nadiren kullanıcıların karşısına çık. Forumlarda bu sıklıkla sorulmaktadır. Aracın hiçbir problemi olmamasına rağmen, rahatlıkla marş basıyor ve sağlıklı bir şekilde çalışıyor olmasına rağmen şarj lambası sürekli yanabilir. Bu aracın beyninde oluşan bir kaşıklıkla alakalı olabilir bir beyinciye uğrayıp bunu makineye bağlattık dan sonra arıza kodlarını okuyarak tam tespitini yapıp çözmek mümkündür. Eğer aracınızın beyninde bir arıza var ise diğer ihtimallerden çok daha masraflı olabilir onun için dikkatli olmanız önemlidir.

Akü şarj sistemi uyarısı aracınızın motorunda veya şanzımanına zarar verebilecek nitelikte bir arıza değildir. Fakat sizi olduk olmadık yerde yolun ortasında bırakabilir. Onun için akın zayıf ise Akınözü değiştirmek şarj dinamosunda bir arıza varsa bunu tamir ettirmek çok sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi