Clio Auto Arızası Nedir?

Clio auto ışığı arızası genellikle eski kasa otomatik araçlarda görülen bir arızadır. Aracınızın kontağını çevirip çalıştırdığınızda auto işaretinin sürekli yanıp ya da yanıp sönmesiyle beraber vitesi D konumuna getirdiğinizde de D ışığı yanıp sönmeye başlayacaktır.

Auto ışığı yanması tamamen şanzuman ile alakalı bir arızadır. Sanayide clio modelinden iyi anlayan bir usta bile olsa onun yerine otomatik şanzımancıya aracınızı götürmeniz daha iyi olacaktır. Kullanıcılar genellikle bu arızayla karşılaşıp servise gittiklerinde aracın selenoid valflerinin değiştikten sonra problemin çözüldüğünü bildirmişlerdir.

Eğer sorunu çözmenize rağmen ışık yanmaya devam ediyor ise dert etmeyin işin en kolay kısmına geldiniz. Yapmanız gereken, aracınızı cihaza bağlatıp arızayı söndürmeniz olacaktır. Bu işlem 2dk sürmektedir ve aracı tamir eden kişi bunun için sizden ekstra bir ücret talep etmeyecektir.

Bu ışık yanmasına rağmen servise uğramadan direkt olarak beyinciye uğrayıp ışığı söndürür veya hiç umursamadan yola devam ederseniz şanzımana ağır hasar verebilir, bundan dolayı da binlerce lirayı geçen masraflar ile karşılaşabilirsiniz. Sanayiye çekiciyle gitmek istemiyorsanız, bu arızayı bir an önce bir ustaya göstermeniz gerekir.

Clio şanzumanı çok arıza yapar mı?

Yeni Clio alacak kullanıcılar bu arıza koduyla karşılaştıklarında içlerinde konu hakkında bir çekince olması gayet normal. Fakat özellikle 2010 model sonrası araçlarda şanzuman arızası verme riski çok çok düşük. Mekanik aksam olarak Renault güvenilir bir marka diyebiliriz. Mercedes CLA serilerinin bile Renault motoru kullandığını düşünürsek bu konuda Renault’un güvenilir olduğunu düşünebiliriz. Motor ile şanzuman ne alaka mı? Tabii ki burdan direkt sonuca ulaşmak yanlış olsa da bu veriler mühendislik açısından güvenilir olduğunu ortaya koyuyor.

Clio Aracınız İle ilgili Faydalı Diğer Konular;

Clio Kontak Arızası Kontak Dönmüyor Direksiyon Kilidi Uyarısı Çözümü

Clio Enjeksiyon Kontrol Ettirin Arızası Nedir? Nasıl Çözülür?

Clio Eco Mod Ne İşe Yarar?

Clio İmmobilizer Işığı Yanıp Sönüyor Sebebi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: