Clio Enjeksiyon Kontrol Ettirin Arızası Nedir? Nasıl Çözülür?

Renault marka araçlarda Sıkça karşılaşılan problemlerden biri olan enjeksiyon kontrol ettirin arızası hayati önem taşır. Bunun sebebi aracınızın kalbi sayılan motorun yakıt yakma sistemi olan enjeksiyonlarda bir problem olması demek yolda kalmanız daha ısı aracınızın motorunda kalıcı hasarlar vermenize neden olabilir. Peki bu problemi nasıl çözeceğiz? Gelin beraber bakalım.

Şimdi öncelikle bir benzin istasyonuna uğradığınız da yakıt aldınız bu problemi yapıyor ve Aracı birkaç gün kullandıktan sonra problemi söndürüyor ise aldığınız Yakıtın kalitesi ile alakalı bir problem var demektir. Endişelenmeye gerek yok arıza söndürdüyse ve aracın marş basmasında çekişinde bir problem yoksa hele hele aracınız kara duman atmıyor ise hiç endişelenmeyin. Fakat burada şunu belirtmek isteriz ki o benzinlikten bir daha tövbe yakıt almayın. Çünkü yakıtın kalitesinde bir problem olma ihtimali çok yüksek.Şimdi diğer ihtimalle girelim ne yaptıysanız enjeksiyon kontrol ettirin arıza ışığı sönmüyor. Burada yapmanız gereken aracımızı bir mekanikçiye göstermek olacaktır fakat Böyle bir durumda sanayideki herkese rahat rahat güvenemezsiniz. Onun için tanıdığınız bir ustaya ya da yetkili servise götürmekten aracınızı çekinmeyin. Eğer güvenmediğiniz işinin ehli olmayan bir ustaya aracınızı götürürseniz bu problem çok basit halledilmeyencek bir şey olabileceğinden usta ihtimal olarak enjeksiyonların değişmesinden bahsedecek ve size üç 4000 TL’den fazla maliyet çıkaracaktır onun için dikkatli olmanızda fayda var.Peki enjeksiyon kontrol ettin arızasını yolda gördüğünüz uzun yol Gidiyorsunuz veya köşedeki evinize kadar yolculuk yapacaksınız bu öyle bir durumda aracınızı kullanmaya devam edebilir misiniz? Cevap evet eğer çekişinde bir problem yoksa egzozundan karaduman çıkmıyor ise ve en önemlisi motorunuzun yağı suyu yerindeyse yavaş bir şekilde Güvenli aracınızın gideceği yere kadar götürebilirsiniz. Fakat bu arıza ışığı ile beraber gezmeniz kesinlikle tavsiye edilmez.

Bu anlattığınız tüm durumlar megane modellerinde de geçerli olup, Özellikle Clio modellerinde daha sık görüldüğü için böyle bir başlık atmayı daha uygun bulduk. Fakat eğer sizin aracınızın modeli megan ise ve bu arıza ışığı görüyorsanız aynı adımları uygulayabilirsiniz. Yazıyı sonuna kadar okudunuz fakat problemi net olarak anlamadıysanız, burada belirtmek isteriz ki enjeksiyon arızası gerçekten kaynağını net olarak cevap verilebilecek bir problem değildir. Onun için mutlaka ve mutlaka bir uzman tarafından tespit edilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: