Sağlık

Corona Bel Ağrısı Yapar mı?

Hastalandığınızda, vücudunuz zararlı bakteriler veya virüsler gibi oraya ait olmayan şeylerle savaşmak için bir bağışıklık tepkisi başlatır. Dr. Duda, “Sırt ve bacaklardaki eklem ağrısı, vücudun virüse verdiği inflamatuar yanıttan kaynaklanıyor” diyor. “Bu viral enfeksiyonlar titremeye, titremeye, vücut ağrılarına ve zor hareketliliğe neden olur.”

Daha spesifik olarak, kas ağrıları ve ağrıları, “istilacı patojenlere karşı mücadelede yardımcı olan proteinler olan interlökinleri serbest bırakan bağışıklık sistemi hücrelerinin bir sonucudur”, Richard Watkins, MD, bulaşıcı hastalık doktoru ve Kuzeydoğu’da dahiliye profesörü Ohio Tıp Üniversitesi, daha önce Prevention.com’a söyledi.

COVID-19’a bağlı sırt ağrısı nasıl bir duygu?
Ateş, kuru öksürük, tat veya koku kaybı, boğaz ağrısı, baş ağrısı veya diğer bölgelerde ağrı gibi semptomlarla eşleştirilmiş kas ağrınız varsa, bu COVID-19 belirtisi olabilir. Dr. Duda, sırt ağrısının bu formunun “sırt kaslarında kramp veya spazm hissi” olduğunu söylüyor.

“COVID-19 benzersiz çünkü akciğerlerde ve beyinde artan bir inflamatuar yanıta neden oluyor” diyor. Bu nedenle COVID-19 hastaları, virüs çözüldükten sonra aylarca uzun süreli baş ağrıları yaşayabilir ve insanların bazen oksijen veya solunum desteğine ihtiyaç duymasının nedeni budur.”

Genel olarak, COVID-19’dan hissettiğiniz ağrılar ve sızılar, örneğin yoğun egzersiz sonrasında hissedeceğiniz ağrılardan çok daha farklı hissettirir. Dr. Watkins, “Çalışmanın verdiği ağrı birkaç saat sonra geçme eğilimindedir, ancak COVID-19 ile günlerce devam edebilir” dedi.

Ancak sırt ağrınızın olması otomatik olarak COVID-19’unuz olduğu anlamına gelmez.
Ağrılar ve ağrılar COVID-19’un bir işareti olsa da, diğer koşullar veya yaralanmalar, çok fazla oturmak ve kötü duruş da dahil olmak üzere, evden çalışıyorsanız uğraşabileceğiniz sırt ağrısı ile daha sık ilişkilidir. Bir spor yaralanması, artrit, omurgada şişkin bir disk veya osteoporoz da suçlanabilir.


Sırt ağrınız birkaç haftadan uzun sürerse, zamanla daha şiddetli hale gelirse veya açıklanamayan kilo kaybı veya uzuvlarda uyuşma eşlik ediyorsa, doğru bir teşhis için doktorunuzla konuşun.

Başka COVID-19 belirtileriniz varsa, doktorunuz size test yaptırma konusunda rehberlik edebilir ve hastalığınız hafif olarak kabul edilirse belirtilerinizi evde nasıl tedavi edeceğinizi açıklayabilir. Duda, ağrı ve ateşi azaltacak asetaminofen (Tylenol) almayı ve ağrıları ve spazmları hafifletmek için sırta bir ısıtma yastığı sürmeyi önerir. Bol bol dinlenmek ve susuz kalmak da yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds