Gece Yatmadan Önce Lor Peyniri Yemek Faydaları

Fiyat ve protein içeriği oranından baktığımızda harika bir seçenek olarak karşımıza çıkan, bu yüzden öğrenci dostu olarak sınıflandırdığımız lor peyniri gece vakti ya da yatmadan yenirse neler olur? Gelin beraber bakalım.

Lafı hiç uzatmadan sporcular, özellikle vücut geliştirenler için ya da gece vakti acıkıp uyandığından dolayı yanlış yeme tercihlerinde bulunup kilo alan insanlar yatmadan önce 5-6 kaşık lor ya da bu lor peynirine 2-3 yumurta kırarak yerlerse gece boyunca çok yavaş sindirilecek olan peynir sizi tok tutacaktır. Çünkü lor peyniri kazein (casein) proteini içerir ve yüksek miktarda protein içerir. Zaten proteinlerin sindirimi uzun sürerken bir de üstüne kazein proteini oldu mu sizin için harika bir tercih olacaktır.

Lor Peyniri Protein Miktarı

100 gram lor peynirinde yaklaşık 18 gram protein bulunur. 200 gram yediğiniz düşünüldüğünde 35 gram civarı bir protein bombası ortaya çıkarmış olacaksınız.

Yatmadan Lor Yemek

Sadece yatmadan değil sabah veya günün her hangi bir saatinde de gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Fakat çok dikkat ediyorsanız düzende en uygun yeri yatmadan önce olacaktır. Sindirimi yavaş olduğu için kafalara hazımsızlık sorusu takılabilir ama dert etmeyin eğer süt ürünlerine alerjiniz gibi anormal bir durum yok ise hiçbir problem olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting