Çorum Hitit Üniversitesi’nde Doçente Küfür Eden Profesör Faruk Yamaner Kimdir?

Çorum Hitit Üniversitesi, profesör ve doçent arasında çıkan kavganın sosyal medyada gündem olması ile çalkalanıyor. Üniversite bünyesinde görev yapan profesör ile doçent arasında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan kavga, doçent tarafından bir amatör kamera ile kayda alındı. Video profesör kendi işine karışmamaları gerektiği konusunda doçenti uyarırken doçent hakkında “senin nasıl doçent olduğunu biliyorum” diye konuştu. Daha sonra konu kendi profesörlüğüne gelince sinirlenecek “benim profesörlüğüme laf edenin anasını avradını…” diyerek doçente küfür etti. 

Video, ilk olarak bir Facebook sayfasında paylaşıldı. Ardından Twitter’da da gündem oldu. Konu, Ekşi Sözlük yazarları tarafından da gündeme taşındı. 

İlginizi Çekebilir:  Adnan Erdoğan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Doçente Küfür Eden Profesör: Faruk Yamaner 

Videonun sosyal medyada gündem olmasından sonra doçente küfür eden profesörün Faruk Yamaner olduğu öğrenildi. 

Faruk Yamaner Kim? 

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu’nda 1983 yılında tamamlayan Faruk Yamaner, daha sonra yine Gazi Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Doktorasını ise 1988-1991 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu / Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü / Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı üzerine yapmıştır. 

İlginizi Çekebilir:  Ece Baliç Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi Kimdir? Boyu?

Yüksek lisans tezini Gençler Birliği Ümit Futbol Takımı’nın Çeşitli Fiziki Kapasitelerinin Ölçümü ve Değerlendirilmesi üzerine Eyüp İşbir’in danışmanlığında yapan Faruk Yamaner, doktora tezini ise Galatasaray Profesyonel Futbol Takımının Fizyolojik Özelliklerinin Analizi ve Yabancı Ülke Futbolcularıyla Mukayesesi üzerine A. Hamdi Turgut danışmanlığında yapmıştır. 

Oğlunu ve Gelinini Kadroya Almış 

Sosyal bilimler fakültesi dekanı olarak görev yaptığı sırada oğlu Emre Yamaner’i ve gelini Gül Yamaner’i öğretim görevlisi kadrosundan üniversite bünyesine dahil eden Faruk Yamaner, o dönemde haberlerle konu olmuştu. 

İlginizi Çekebilir:  Petek Ertüre Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Akademik Kariyeri 

2017’den beri Profesör olarak Hitit Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktadır. 

2011- Doçent olarak Hitit Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı’nda görev almıştır. 

2008-2011 yılları arasında Yardımcı Doçent olarak Hitit Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda görev yapmıştır. 

1998-2009 yılları arasında Doktor Öğretim Üyesi olarak Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Zonguldak Sağlık Yüksekokulu’da çalışmıştır. 

1993-1998 yılları arasında Doktor Öğretim Üyesi olarak İnönü Üniversitesi’nde Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü’nde çalışmıştır. 

1983-1993 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde çalışmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara