Spor

Çünkü futbol özellikle sporda çok önemli

Bu süreçten geçerken insanlar güvende olmak istiyor çünkü bu süreçte insanlar güvende olmak istiyor. futbol sağlıklı yönetiliyor.Bizim sıkıntılarımızın bir an önce bitmesini istiyoruz.Umarım oyunun adaletli ve vicdanlı yönetildiği bir süreçten geçeriz.Bunun da ötesinde, fiziksel aktivitenin önemini ve neden spor yapmak istediğimizi hepimiz biliyoruz. çocuklar büyüdüklerinde bile spor yapsınlar.Beyin ve beden sağlığı yanında en önemlisi spor onların kötü alışkanlıklardan uzak durmasında önemli bence Türkiye’de sporun amatörler tarafından da desteklenmesi gereken mesaj bence Devlete hiçbir şey yüklenmemelidir.”

‘Spor hukuku katkı sağlayacak’

2,5 yıl önce göreve geldiklerini de sözlerine ekleyen Ahmet Nur Çebi, “Her hükümet bunu yaşamıştır. Biz geldiğimizde bir önceki dönemin sıkıntılarını üstlendik. Keşke her kulüp başkanı aynı olsa. Bir sonrakine geçiyoruz, bunu rahatlıkla yapabiliriz.Bir spor kanunu mutlubet çıktı.Bazı kısımlarını çok hantal ve sağlıksız bulsak da sanırım deyim, Türk futboluna çok şey katacak bir kanun var. Umarım kısa sürede bazı aksaklıklar giderilir” dedi.

Trabzonspor’da şampiyonluk için geri sayım yapılırken 2021-2022 sezonu için akıllarda kalan şeylerden biri de yaşanan sakatlıklar oldu. Sol kanat Gervinho ve stoper Edgar sezonu tamamladı. Her iki oyuncunun da sözleşmeleri karşılıklı rıza ile feshedilir.

Savunma oyuncusu Vito Hugo’nun ayağı kırıldı ve bir aydan fazla oynamayacak. Brezilyalı savunma oyuncusu beklenenden erken sahaya dönerken, Bordeaux Blues için kötü haber sağ bek Bruno Perez’den geldi.

Adana de Mille karşısında ilk golünü atan Brezilyalı, sakatlığı nedeniyle sahayı terk etmek zorunda kaldı. Akhilleus’unu yırttığı tespit edilen Perez’in dönüşü, Raporlara göre, bu 4 aya kadar sürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.