Biyografi

Hakan Kırkoğlu Kimdir? Nerelidir?

Hakan Kırkoğlu, Türk köşe yazarı, astrolog ve yazar. 1967 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hakan Kırkoğlu, 1988 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ekonomi branşında yüksek lisansını tamamladı. 1993 ile 2000 yılları arasında bankacılık sektöründe Hazine, Araştırma ve Finansal Kurumlar bölümünde çeşitli görevlerde bulunan Kırkoğlu, 2000 yılında Denizbank’ta çalışırken bankacılık kariyerini noktaladı ve liseden beri ilgi duyduğu astroloji alanına yöneldi. 

1997 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Faculty of Astrological Studies’den mezun olan Hakan Kırkoğlu, aynı zamanda bu fakültede 2009 yılına kadar Türkiye temsilcisi oldu ve uzaktan öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Burada aldığı bir eğitimlerden etkilenen ve lise yıllarından beri ilgi duyduğu astronomi alanına yönelen Hakan Kırkoğlu, arkadaşlarıyla birlikte 2000 senesinde ASTROBİL’i (Astroloji Birliği Derneği) kurdu. Hakan Kırkoğlu aynı zamanda Türkiye’de ilk defa astroloji alanının üniversite çatısı altında yer almasını sağlamış ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 2008 yılında düzenlenen Birleşik Astroloji Kongresinde (UAC) Dünya Astroloji Koordinatörü olarak görev yaptı. 

2003 senesinde International Society for Astrological Research (ISAR) temsilcisi olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Los Angeles’ta düzenlenen bir konferansta Ortadoğu’da savaş ve barış döngüleri ve Arap noktaları adlı sunumları gerçekleştirdi.

Uzun senelere dayanan akademik çalışmalarını 2005 yılından itibaren “Göklerin Bilgeliği Okulu” ismini verdiği üç yılı kapsayan bir sertifikasyon programına dönüştüren Hakan Kırkoğlu, aynı zamanda Türk Telekom Astroloji Servisinde de çalışmalarına devam etmekte, abonelerine günlük burç yorumları ile bilgiler sunmaktadır. 

Kitapları 

• Astroloji Zamanları, 1991, Yayınevi Yayıncılık

• Göklerin Bilgeliği, 2005, Doğan Kitap

• Ruhun Yolculuğu, 2010, Doğan Kitap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds