Erdoğan Yine Ayrıştırdı: 15 Temmuz’da Direnenler AKP ve MHP Tabanıydı

Erdoğan ayrıştırıcı söylemlerine bir yenisini daha ekledi. TRT Canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hakkında da çarpıcı ifadelere yer verdi. 

FETÖ ile mücadele konusuna değinen Recep Tayyip Erdoğan, Fethullahçı Terör Örgütü’nü ve üyelerinin neredeyse tüm kurumlarda hala etkin olduğu ve temizliğin henüz bitmediğini dile getirdi. 

Ayrıca Erdoğan, programda 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında da ayrıştırıcı ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanı programda şu sözlere yer verdi: 

“CHP’nin, HDP ile azami müştereği olabilir ama ne İYİ Parti’yle ne Saadet’le böyle bir birlikteliğinin olabileceğine ben ihtimal vermiyorum. Ama çıkar hesapları onları bir araya getirmiştir. (15 Temmuz’daki halkın direnişi) O gecenin katılımcıları AK Parti tabanıyla ve MHP tabanıdır. (Cumhur İttifakı) Temennim ve duam odur ki inşallah pazara kadar olmaz, mezara kadar olur. HDP eşittir PKK, eşittir YPG/PYD. Hiç sağa sola bunu saptırmanın anlamı yok. Gerçek ortada. Bunu zaten başlarındaki kişiler söylüyorlar” diye konuştu.”

Programın tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: