Değnekciliğin Yeni Formu: İSPARK

Ankarada otopark ücretleri 1 lira oldu. Gerçekten çok güzel bir haber. Mecliste diğer partilerden farklı bir teklif geldi. İstanbul’da da otopark ücretleri 1 lira olsun dendi. İSPARK’ın böyle bir indirim yapmayacağı çok açık.

Nasıl olsa darphane gibi para basıyor . Eskiden deynekçiler vardı. Bu park sistemi gelince kurtulduk rahat ettik sandık. Deynekcilerden fazla da bi farkı olmadı. Hatta bana sorarsanız İSPARK çok daha büyük bir felaket.

Bunun sebebi, en azından deynekçiler bazı yerlerde olurdu ayrıca bu ücretleri değil, sadece 3-5 lira atar geçerdik. Şimdi ise öyle mi saçma sapan bir sistem. Düşünün İstanbul’da çok gezen biriyseniz karşı caddede dahi tekrar İSPARK ödediğiniz için ayda yüzlerce lira sadece İSPARK için ödemeniz gerekecek. Günde bir kere para verdiğiniz zaman tekrar ödeme yapmaya gerek kalmasa belki biraz mantıklı olabilirdi.

Günde abartısız yüzbinlerce lira ödenen İSPARK, para basmaya ve halkı soymaya devam ediyor. Zaten trafiğe de mantıklı bir çözüm bulmadıkları için insanlar bu karışıklık içinde mecburen İSPARK’a tamamen muhtaç kalıyor. Olayın saçmalığı da burada başlıyor zaten. Belediyenin saçmalıklarının karşılığı halktan para topluyor. Peki bu İSPARK’tan elde edilen gelirler ile ne yapılıyor? Bu kadar para kazandıklarına göre vatandaşlara çok üst hizmetler sunmaları gerekmez mi? Ne yapıyorlar yol mu? Meğer ne yollar yapmışlar da bizim haberimiz yokmuş.

Bu şekilde bir park sistemi fırsatçılıktan başka hiçbir şey değildir. Peki ne yapılabilir? 2-3 TL gibi makul ücretler alınır. Bu şekilde deynekçiliğin önüne geçilmiş olur. Fakat sistem da çok para, daha çok para mantığıyla çalıştığı için neredeyse park yasağı olacak, aracı park ettiğinizde yolu daraltan yer İSPARK olmuş.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.