Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın Seçim Kaybeden Versiyonu

Son kurultay kararının iptal edilmesinin ardından parti içerisindeki konumu ve duruşu ile Erdoğan’ın seçim kaybeden versiyonu izlenimini veren Kemal Kılıçdaroğlu, koltuğu hiç bırakacak gib durmuyor. 

Koltuk sevdalısı olmakla itham ettiği Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP versiyonu olan Kılıçdaroğlu, partisinin iyiliği için istifa etmekten çok partideki kendisine muhalif insanların tasfiyesine uğraşıyor. 

Bugüne kadar pek çok değerli insanı kendi egosu yüzünden harcadı. Yine birçok ismi de meydanın önüne attı. Muharrem İnce’yi Başkan adayı göstererek “alın ben aday gösterdim ama olmadı” diyerek üzerindeki sorumluluğu da atmış oldu. 

Kendisi dürüsttür, doğrudur buna söz edilmesi yanlıştır. Fakat koltukta durduğu sürece partiye zarar verdiği bir doğrudur. CHP’nin başına geçtiği yıldan beri parti içindeki PKK sempatizanlarının sayısı hayli artış gösterdi.

Atatürkçü çizgiden ve Atatürkçü düşünceden uzaklaşan Cumhuriyet Halk Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde girdiği her seçimi kaybetti. Oylar %25’i geçince zafer olarak kabul edildi. 

“569 kişi imza verdi fakat kurultay yapmayacağız” sözleriyle de yine koltuk sevdalısı olduğunu belirtti. Muharrem İnce’yi de koltuk sevdalısı olmakla itham etmesi de ayrı bir ironi. 

Bugüne kadar AKP’nin tam köşeye sıkıştığı anlarda ortaya çıkıp gündemi değiştiren de bizzat kendisi. Man Adası belgeleri diyerek hem bu belgeleri değersizleştirdi hem de Reza Zarrab davasına gölge düşürdü ve bu iki olay toplamda 1 haftada ülkenin gündeminden düştü. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: