Sağlık

Dehb Polisliğe Engel mi?

Dehb, normalden fazla hareketlilik, içten gelen istekleri erteleyememek yani dürtüsel olarak kendini durduramamak ve dikkat sorunları yaşamak anlamına gelen bir hastalıktır. Psikiyatrik bir hastalıktır. Aşırı hareketlilik durumu, çocuk yaşta olan arkadaş ortamında diğer yaşıtlarına kıyasla çocuğun ya da bir bireyin daha fazla hareketli olması durumuna denir. Okul ya da herhangi bir sosyal ortamda sorunlarla da karşılaşılabilir. Dikkat sorunları durumu ise, bir duruma odaklanmada güçlük çekmek, dıştan gelen bir uyarıya karşı tetikte olmak, unutkanlık gibi belirtiler ile meydana gelir.

Dürtüsellik durumu ise, şahsın fazla aceleciliği, isteklere karşı kendini durduramama, başkalarının sözlerini kesme gibi durumlarla ortaya çıkmaktadır. Tüm bunlar son iki yıldan daha önce meydana gelmiş ve artık aktifliğini yitirmişse tekrar bir kontrol ile polisliğe alınabilirsiniz. Ancak düzenli olarak  tedavi içerisindeyseniz, uzman doktorlarca inceleme yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds