Teknoloji

Demirdöküm Şofben F1 Hatası Çözümü

Demirdöküm Şofbenlerde sıklıkla rastlanılan sorunlardan bir tanesi de F1 hatasıdır. Hatanın alınma nedenine bakıldığı zaman görülen ilk neden ‘’Aşırı Isınma’’ olarak karşımıza çıkıyor ve kullanma konusunda şofben tamamen iptal durumda oluyor. Demirdöküm Şofben cihazlarında görülen F1 hatası, suyun sıcaklığının 90 dereceye kadar yükselmesinden de kaynaklanabilmektedir.

Cihazın bu durum içerisinde kendisini tamamen bloke ederek durdurması, arızanın anlık olarak karşımıza yansımasını sağlar. Böylelikle F1 hatası meydana gelir ve şofben kullanılamaz. Bu hatayla karşılaştıktan sonra yapmanız gereken adımlara geçmeden önce problemi dikkatli şekilde okuyarak, sakin bir şekilde çözmenizi tavsiye ediyoruz.

Demirdöküm Şofben F1 Hatası Çözümü için öncelikle cihazın resetlenmesi gerektiğini belirtebiliriz. Şofben üzerinde yer alan ON/OFF düğmelerinden cihazı ilk olarak OFF moduna alarak birkaç saniye kadar bekliyoruz. Hemen ardından ON tuşuna getirerek şofbeni tekrardan açıyoruz. Bu işlemi yaklaşık 3-4 defa tekrarlayarak sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer ki bahsettiğimiz işleme rağmen sorun yaşanmaya devam ediyor ve arıza yanmaya devam ediyorsa uzman kişilere ya da teknik servislere ulaşarak destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.