Sağlık

Deniz Suyu Alerjiye İyi Gelir mi?

Deniz suyu, karbonat, potasyum klarür, sülfat magnezyum klarür, magnezyum gibi zengin minerallerden oluşarak her açıdan oldukça faydalıdır. Suyun, beklenmedik etkilere sahip olması özellikle çocuklarda görülen alerjik rinit gibi hastalıklarda katkı sağlar. Bununla birlikte farklı hastalık türlerinde kullanılan deniz suyu, bazı noktalarda soru işaretleriyle kalabilmektedir. Özellikle alerji konusunda deniz suyunun iyi gelip gelmediği merak edilebiliyor. Özel detaylara sahip olan bu konuyu, bugünkü yazımızda açıklayarak anlatacağız.

İnsan sağlığı için de kullanılması dahilinde faydasının saymakla bitmediği deniz suyu, oldukça şifalı bir kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda da birçok hastalığın tedavisinde kullanılıp hastalıkları geçirdiği görülmektedir. Deniz suyu geçmişten günümüze kadar sağladığı faydalar neticesinde yetişkinler için de kullanılsa da çocuklar açısından oldukça büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca halk dilinde kurdeşen olarak bilinmekte olan kaşıntılı alerjik cilt lezyonlarına ve yazın sıcağın etkisi ile oldukça fazla şekilde ortaya çıkan isiliğe iyi gelen bir etkiye sahiptir.

Kısaca deniz suyu, alerjik olan bütün reaksiyonlarda ve alerji sebebiyle oluşan iz ve yaraları yok etmeye yaramaktadır. Çocukluk çağında meydana gelen pul pul kaşıntı şeklinde dökülmekte olan egzamaya da son derece etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi