Sağlık

Deniz Suyu Geniz Akıntısına İyi Gelir mi?

Deniz suyu, asırlardır sağlamış olduğu mucizevi etkiler ile oldukça ilgi çekmiş ve son derece kullanıma açık bir hale gelmiştir. İçerisinde barındırmış olduğu mineraller açısından ve birçok tuz ile birçok hastalığın tedavisinde kullanılmakta birlikte burun açıcı ve sinüzit tedavisinde kullanılması önemli bir etken olarak karşımıza çıkar. Sağlık yöntemlerinde kullanılan bu su, bazı konularda oldukça dikkat çekerek merak uyandırmaktadır. Özellikle bu konulardan olan “Deniz Suyu Geniz Akıntısına İyi Gelir mi?” sorusu, halk tarafından merak edilebiliyor. Bugünkü yazımızda bu soruyu açıklayarak detaylar vereceğiz.

Deniz suyu, kronik rinosinuzit yani grip ve nezle semptomları gibi alanlarda oldukça tercih edilmektedir. Geniz akıntısında da oldukça faydalı bir etkiye sahip olan deniz suyu, aynı zamanda hastanın daha rahat nefes alıp vermesine yardımcı olmakla birlikte burun akıntısına dair ise hiçbir etki bırakmaz. Eczanelerde satılan deniz suları ve evde yapılan tuzlu suyla birlikte burun akıntısını azaltarak iltihabı tamamen yok eder. Oldukça yüksek bir fayda sağlayan bir çeşit iltihap sökücü olarak karşımıza çıkar diyebiliriz. Yani kısaca sorumuza yanıt verecek olursak, deniz suyu geniz akıntısına iyi gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds