Sağlık

Süt Jinekomasti Yapar mı?

Erkeklerde meme büyümesi, ortamlarda konuşulmayan ve aslında birçok insan tarafından dert edilen bir problemdir. Jinekomasti hakkında önceki sağlık yazılarımızda www.tozlumikrofon.com olarak çok detaylı bilgiler vermiştik. Çok basitçe anlatmamız gerekirse, jinekomasti sebepleri arasında östrojen hormonunun doğal olarak yüksek olması ve bu hormonu artıracak dış etkenlerin oluşturması söylenebilir. O zaman bu noktayı anladığımıza göre bakalım süt içmek meme büyütür mü? Bu ikili arasında böylesine bir ilişki olabilir mi?

Süt jinekomasti yapmaz. Bu düşüncenin ortaya çıkış sebebi çoğunlukla sütün yağlı bir besin olmasıdır. Ancak ne kadar fazla yağ yerseniz yiyin, vücudunuzdaki yağ depolarının büyümesiyle birlikte göğüs büyümesi görülse de bu jinekomasti anlamına gelmez. Bu açıdan bakacak olursak zaten size kilo aldıracak olan ekmek bile jinekomastiye sebep oluyor olurdu.

Buradan çıkaracağımız ders, çok büyük oranda doğal olduğu sürece yenilen besinler sebebiyle bu türden bir etki görünmeyecektir. Örneğin, spor yaparken testesteron hormonu takviyesi almanız sebebiyle karşıt hormonun artısı gibi kimyasal müdahaleler sebebiyle meme bölgesinde büyüme görülme ihtimali olacaktır. Cerrahi yöntemlerle buna net çözüm bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds