Dikey Bahçenin Kullanım Kolaylığı Var Mı?

2010’lu yıllarla beraber hayatımıza giren ve kendisini bir anda yaşam alanlarında gösteren dikey bahçe; hem kullanışlılık hem de tasarım açısından birçok yaşam alanı sahibinin gözbebeği olmaktadır. Bu noktada, siz de bulunduğunuz ortamda dikey bahçe olsun istiyorsanız bu konuda hizmet veren Art Wall Moss ile iletişim kurabilirsiniz. En kaliteli hizmeti en uygun şartlarla sunan Art Wall Moss ile yaşam alanlarınıza kalite katacaksınız.
Dikey Bahçelerin Avantajları Nelerdir?Doğayı çok sevdiğiniz halde yoğun iş stresinden dolayı yeşil alanlara gidecek vaktiniz olmuyorsa dikey bahçe sayesinde doğayı ayağınıza getirebilirsiniz. Doğal olmasına ek olarak görünüşüyle sizi içine çekecek olan dikey bahçeler; diğer bitkilerin ihtiyaç duyduğu su ve ışık gibi etmenlere ihtiyaç duymaz. Bunun yanı sıra, kaliteli malzemelerden üretilen bir dikey bahçenin uzun zaman boyunca görünümünü kaybetmeyeceğini söylemeliyiz. Birinci sınıf malzeme ile üretilen bir dikey bahçeyi hiçbir sorun yaşamadan yıllarca kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Ev Alırken Verilen Kapora Geri Alınır mı?

Dikey bahçe m2 fiyatı hakkında bilgi almak için ; https://www.artwallmoss.com/dikey-bahce/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Dikey bahçenin toplumsal açıdan da birçok faydası bulunmaktadır. Canlı duvarların hem fiziksel hem de zihinsel olarak insan sağlığını olumlu yönde etkilediği bilinmektedir. Herkesin bildiği üzere insanlar yeşil ortamlarda kendilerini daha mutlu, enerjik ve pozitif hissederler. İnsanın bitkiyle ilgili evrimi dolayısıyla kanıtlanan bu husus dahi yaşam alanlarınızda dikey bahçeye yer vermeniz için geçerli bir sebep olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Boyacı Ustası İstanbul

Dikey bahçe alternatifi olan Yosun duvar hakkında ayrıntılı bilgi için https://www.artwallmoss.com/yosun-duvar/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dikey bahçeler; bulundukları alanlara hem maddi hem de manevi değer katarlar. Konut ve ticari gayrimenkul değerlerini en az yüzde yirmi oranında arttırma potansiyeline sahiptirler. Dikey bahçelerin varlığı; söz konusu mülkün satın alınması noktasında olumlu etki yaratacaktır. Yalnızca modern yapılar ve binalar için değil oteller, alışveriş merkezleri ve rezidanslar için de dikey bahçelerin olumlu etkilerinden söz edebiliriz. Konut projelerinde sıklıkla örülen istinat duvarlarının yerini dikey bahçeler alabilir. Bunun yanı sıra, mevcut duvarların üzerine belirli aralıklarla da uygulanabilir. Sonuç olarak, projelerin peyzaj alanlarına daha çok yeşil alan eklenmesi noktasında faydalı olacaklarını söyleyebiliriz.
Sonuç olarak, bulunduğu ortamın havasını iyileştiren, karbon emisyonunu azaltan, istenmeyen gürültülerden kurtaran dikey bahçelerin kullanışlı olduğu aşikardır.

İlginizi Çekebilir:  Kombi Basıncı Neden Düşer? Pratik Çözüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara