Biyografi

Dilek Bozkurt Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Dilek Bozkurt kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Dilek Bozkurt’tan söz edeceğiz.

Dilek Bozkurt Kimdir?

  • Oyuncu.

1970 yılında Zonguldak’ta dünyaya gelen Dilek Bozkurt, dizi-film oyuncusudur. TED Koleji ve Ereğli Lisesi’nde ortaöğrenimini tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise 1993 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Bozkurt, yüksek lisans eğitimini ise 1997 yılında tamamlamış ve Devlet Tiyatroları’na adım atmıştır. Bu zamana kadar Türkmen Düğünü, Elele, Kayıplar, Keşanlı Ali Destanı, Atinalı Timon, Kaçsam Bırakıp, Venedik Taciri ve Eşik gibi oyunlarda rol almıştır. Başarılı oyuncu Dilek Bozkurt aynı zamanda Yalnız Kalpler isimli dizide de oynamıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Dilek Bozkurt, oyunculuk çalışmalarına FOX TV ekranlarında yayınlanan günlük dizi Yalnız Kalpler isimli dizide devam etmektedir. Başarılı oyuncu Dilek Bozkurt hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Dilek Bozkurt, erişim tarihi: 8 Ocak 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds