Dilek Türkan Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Şarkıları?

Dilek Türkan kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı şarkıcıların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Dilek Türkan’dan söz edeceğiz.

Dilek Türkan Kimdir?

  • Şarkıcı

25 Mayıs 1978 tarihinde dünyaya gelen Dilek Türkan, lisans eğitimini ise 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarında tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra TRT’nin Ankara ve İstanbul radyolarında görev almıştır. Dilek Türkan, ayrıca İncesaz adlı grubun Kalbimde Deniz ve Mazi Kalbimde albümlerinde yer almıştır. 8 yıl solistlik yaptığı İncesaz grubundan 2013 senesinde ayrılmıştır. Müzisyen Dilek Türkan, Derya Türkan ile evlidir.

Dilek Türkan

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı şarkıcı Dilek Türkan 1.68 m boyundadır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Dilek Türkan, müzik kariyerine de devam etmektedir. Başarılı müzisyen Dilek Türkan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak: biliyo.org, 17 Kasım 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.