Cem Baza Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Cem Baza kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Cem Baza’dan söz edeceğiz.

Cem Baza Kimdir?

  • Oyuncu.

1974 yılında Ankara’da dünyaya gelen Cem Baza, lisans eğitimini ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Daha sonrasında Amerika’ya taşınmış; burada 14 yıl yaşamıştır. Burada kaldığı sürede Performans Sanatları ve Yeni Medya alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2010 yılında Türkiye’ye dönen Cem Baza, bu zamana kadar birçok dizi ve filmde rol alan Cem Baza, ayrıca Şahsiyet adlı dizide oynamış; Çukur dizisinde de Seyfettin Kadı rolünde oynamıştır. Başarılı oyuncu Cem Baza, öte yandan Payitaht Abdülhamit ve Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde rol almıştır.

Cem Baza

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Cem Baza, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Cem Baza hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir, ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.