Sağlık

Diş Taşı Temizliği Çürük Yapar mı?

Diş taşları ağız ve diş hijyeni yeterli olmayan kişiler de daha sık görülen bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş taşlarının oluşumunda pek çok etken bulunmaktadır. Bunların ilk başında düzenli diş fırçalamamak ve sigara kullanımı yer almaktadır. Diş taşı oluşumunu önlemek için doğru diş fırçası, doğru diş macunu tercih edilmeli ve ağız hijyeni doğru olarak yapılmalıdır. Diş taşları ağız içinde pek çok soruna neden olmaktadır. Bunların ilk başında ağız kokusu gelmektedir. Diş taşı bulunan kişiler de ağız kokusu görülme ihtimali daha yüksektir. Diş taşlarının ağız da uzun süre kalması ileri zamanlar da diş çürüklerine de neden olmaktadır. Bu nedenle diş taşı oluştuktan kısa süre sonra hemen temizletilmelidir.
Peki, diş taşı temizliği çürük yapar mı? Hayır, diş taşı temizliği çürük yapmaz. Aksi taktirde diş taşı temizliği ağız hijyeni açısından çok önemlidir. Bu nedenle diş taşı temizliği diş hekiminiz tarafından en kısa sürede yapılmalıdır. Diş taşı temizliği dişleriniz de çürüklere neden olmaz. Diş taşı temizliği sonrası dişleriniz de hassasiyet hissetmeniz normaldir. Diş taşı temizliği sonrasında yiyip içtiklerinize bir süre dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Diş taşı temizliği sonrasında hekiminizin tavsiyelerini mutlaka yerine getirmelisiniz! Ağız ve diş sağlığınızı korumak için diş taşlarınızı düzenli aralıklarla temizletmeyi unutmayın! Diş taşı temizliği dişlerinize zarar vermez, diş çürüklerine neden olmaz! Diş taşı temizliğinden sonra bir süre diş hassasiyeti yaşamanız normaldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds