Dorse ABS Arızası Çözümü

Otomobillerde bulunan ABS arızalarından tüm marka modellerde geçerli olmak üzere otomobil kategorimizde çok detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu yazımız ise ağır vasıta tır türevlerindeki araç sürücülerini ilgilendiriyor. Dorse ABS ışığı birkaç sebepten yanıyor olabilir. Hataya doğrudan müdahale kolay olmasa da arızanın tespiti ve tamiri uzun sürmeyecektir.

İlginizi Çekebilir:  Chevrolet LTZ Ne Demek?

Dorse arıza sebepleri içerisinde ilk başta gelen sebep, ABS sensörünün bozulmasıdır. Tırın çekicisinde bulunan sensörlerden ayrı olarak dorse kısmında da okuyucular bulunur. Öndeki sistem ile senkronize çalışmasa da frene ani basmanızı algılayarak güvenli bir sürüş sağlayacaktır. Böylelikle tırın makaslanması engellenecektir. Bir diğer problem ise ABS kablolarında oluşan kopukluklar olabilir. Beyin tamiri ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır olmasına rağmen mümkün iken, kabloların tamamen değilmesi her koşulda daha sağlıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Scania BWE Arızası Nedir? Nasıl Çözülür?

Dorseniz garanti kapsamındaysa ve bakımlarını serviste yaptırıyor iseniz, çoğu marka için garanti kapsamında ücretsiz değişim ve servis sunulan bir arıza olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat