Mimari

Baymak Kombi Aşırı Isınma Hatası Çözümü

Baymak kombilerin LED ekranında ‘aşırı ısınma’ uyarısı ile hata vermektedir ya da bir hata kodu gördükten sonra kullanım kılavuzundan bu hata olduğunu anlayıp geldiyseniz de problem yok. Tüm Baymak kombi çeşitlerinde bu hatanın sebepleri benzerdir. Öncelikle böyle bir emniyet sisteminin neden olduğundan bahsedelim. Kombiler içerisinde deveran eden suyu ısıtmakla görevlidir. Ancak bu suyun sıcaklığı sistemi patlatmasın diye belirli sıcaklıklardan sonra otomatik olarak koruma moduna geçer. Bu ölçümü ise kombi içerisindeki termostat düzenli ve sürekli olarak yapar. Kombi çok ısınıyor ise aşağıdaki parçalar sorumludur;

  • Üç yollu vana,
  • Termostat,
  • Ana eşanjör,
  • Pompa

Öncelikle belirtelim Baymak kombinizin garantisi varsa tüm bu parçalar garanti kapsamındadır ve ücretsiz servis ve değişim alma imkanınız bulunmaktadır.

Bu parçalardan biri bile arızalansa sonuç olarak sistem aynı hatayı verir. Termostatın sıcaklığı hatalı ölçümü yanıltıyor olabilir ve ayrıca gerçekten su riskli seviyelerde ısınmış olabilir. Parçaların orjinali ile değişimi olmaz ve tamir yoluna gidilirse hatanın tekrar olma olasılığı çok yüksek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.