Gündelik Hayat

Brain Test Alfabedeki Son Harf Nedir Sorusunun Cevabı

Son zamanların en çok oynanan oyunları arasında yer alan Brain Test, özellikle sorularının zorluğu açısından ilgi görüyor. AppStore’da kendi kategorisinde en çok indirilen oyunlar listesinde birinci sırada yer alan Brain Test uygulaması, kullanıcıların da hayli ilgisini çeken sorular soruyor. Tozlu Mikrofon olarak, Brain Test isimli zeka oyununda sorulan sorulardan daha önceki yazılarımızda söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”alfabedeki son harf nedir” sorusundan söz edeceğiz.

Alfabedeki Son Harf Nedir?

Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz üzere bu soru, diğer sorular gibi aldatmacalı ve yanıltıcı bir soru. Herkesin normal olarak alfabedeki son harf olan ‘Z’ aklına geliyor ancak dediğimiz gibi bu basit bir yanıltmaca sorusu. Peki doğru cevabı ne?

Doğru Cevap: E

Bu soruda istenen normalde alfabenin son harfi değil alfabe kelimesindeki son harf yani ”E” harfidir. Bu nedenle doğru cevap ”E” harfidir. Bunun gibi benzer sorulara da göz atalım.

1-) Haftada İki Kez Ayda Bir Kez Yılda Hiç Olmayan Nedir?

Yine bu soruda da herkesin aklına haftada iki kez ancak ayda bir kez fakat yılda hiç olmayan bir şey aklına geldi ancak soruda sorulmak istenen bu değil. İpucu olarak ”kelimelerde gizli” ibaresi yer alıyor. Gerçekten de kelimelere baktığımız zaman hafta kelimesinde iki kez; ay kelimesinde bir kez; yıl kelimesinde ise hiç ”A” harfi bulunmuyor. Dolayısıyla doğru cevap ”A” harfi olacaktır.

2-) Alfabeden ”L” ve ”E” Harfini Çıkarırsak Geriye Kaç Harf Kalır?

Yine bu soruda da büyük bir yanıltmaca söz konusu. Nitekim burada sorulmak istenen normalde alfabedeki harf sayısından iki harf çıkarılması değil ”alfabe” kelimesinden iki harf yani ”L” ve ”E” harfinin çıkarılmasıdır. Dolayısıyla doğru cevap 27 değil 4 olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi